chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль «Вікенд у Каннах»

Дата події:1-4 грудня 2011 р.
Місце події:столичний кінотеатр "Київ"
Більше про подію:

У програмі — найкращі хіти і прем'єри міжнародного Каннського кінофестивалю.

Зокрема, це фільм Гавр фінського режисера Акі Каурісмякі, що отримав цього року Приз ФІПРЕССІ Каннського МКФ. Картина розповідає історію про людяність в епоху іммігрантських чвар, повідомили Корреспондент.net у компанії Артхаус Трафік.

Також показуватимуть засновану на реальних подіях іронічну драму сестер Дельфін та Мюріель Кулен 17 дівчат. Фільм пропонує глядачам несподіваний погляд на питання підліткової вагітності.

У гостросюжетному бойовику Стефана Рібожа Загін особливого призначення героїню відомої актриси Даян Крюгер викрадають таліби.

Романтична комедія Жака Перреара Крутий поворот вже встигла підкорити українського глядача цього літа на Одеському міжнародному кінофестивалі.

А спортивна драма Режиса Варньє Фінішна пряма про тандем колишньої ув'язненої та сліпого легкоатлета змусить повірити, що в житті ніколи не пізно почати все з нового старту.

Спеціальною подією Вікенду в Каннах, за словами організаторів, цього року стануть покази на честь культової французької актриси Наталі Бай, яка особисто відвідає столицю України і представить київській публіці картини зі своєю участю — короткометражний кіно-альбом 5 портретів Наталі Бай (2011) і титуловану стрічку 2005 року Молодий лейтенант, за роль в якій актриса отримала французький Оскар — премію Сезар.

По Каннській червоній доріжці в Києві пройдуть: Наталі Бай, режисер і лауреат премії Оскар Режис Варньє, що в 1999 році зняв франко-українську стрічку Схід-Захід. Також Стефан Рібожа й Жан-Люк Перреар — представники молодого покоління французьких режисерів, кожен з яких представить українській публіці свій перший повнометражний фільм.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути