chrome firefox opera safari iexplorer

IV Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир 2011»

Дата події:20-24 серпня 2011 р.
Місце події:Львів, центр міста
Більше про подію:

Вже четвертий рік поспіль у Львові відбуватиметься міжнародний етно-вибух. Центр міста заповнить музика, танці та яскраві кольори національних костюмів різних народів світу, що будуть представляти гостям фестивалю культуру своєї країни.

За минулі роки фестиваль вже збирав фольклорні колективи з Індонезії, Кіпру, Мартініки, Конго, Індії, Мексики, Бразилії, Іспанії, Португалії, Ізраїлю, Македонії, Чехії, Польщі та України.

Тисячоліття існування культури людства довели, що невичерпну морально-творчу силу у збереженні генофонду цієї культури, самобутності, самоусвідомлення та пізнання має народна творчість. Атмосфера щирості, неповторності і добра з'являється саме тоді, коли починають органічно взаємодіяти фольклори різних народів. Тоді приходить розуміння, що перші звуки музики та перші рухи танцю подарувала людині природа у вигляді дзюрчання води чи шуму вітру, коливання трави, співу і лету птаха. І тільки завдяки різним національним темпераментам, ментальності та географічно-кліматичним особливостям, фольклор є таким безмежно глибоким і розмаїтим.

Те, що Львів і справді відкритий для світу, підтверджуватимуть знову і знову своєю неповторністю, жагучістю і колоритом учасники Міжнародного фестивалю фольклору “Етновир”.

Детальніше — тут

Джерело: thisisukraine

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути