chrome firefox opera safari iexplorer

IV Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир 2011»

Дата події:20-24 серпня 2011 р.
Місце події:Львів, центр міста
Більше про подію:

Вже четвертий рік поспіль у Львові відбуватиметься міжнародний етно-вибух. Центр міста заповнить музика, танці та яскраві кольори національних костюмів різних народів світу, що будуть представляти гостям фестивалю культуру своєї країни.

За минулі роки фестиваль вже збирав фольклорні колективи з Індонезії, Кіпру, Мартініки, Конго, Індії, Мексики, Бразилії, Іспанії, Португалії, Ізраїлю, Македонії, Чехії, Польщі та України.

Тисячоліття існування культури людства довели, що невичерпну морально-творчу силу у збереженні генофонду цієї культури, самобутності, самоусвідомлення та пізнання має народна творчість. Атмосфера щирості, неповторності і добра з'являється саме тоді, коли починають органічно взаємодіяти фольклори різних народів. Тоді приходить розуміння, що перші звуки музики та перші рухи танцю подарувала людині природа у вигляді дзюрчання води чи шуму вітру, коливання трави, співу і лету птаха. І тільки завдяки різним національним темпераментам, ментальності та географічно-кліматичним особливостям, фольклор є таким безмежно глибоким і розмаїтим.

Те, що Львів і справді відкритий для світу, підтверджуватимуть знову і знову своєю неповторністю, жагучістю і колоритом учасники Міжнародного фестивалю фольклору “Етновир”.

Детальніше — тут

Джерело: thisisukraine

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути