chrome firefox opera safari iexplorer

IV Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир 2011»

Дата події:20-24 серпня 2011 р.
Місце події:Львів, центр міста
Більше про подію:

Вже четвертий рік поспіль у Львові відбуватиметься міжнародний етно-вибух. Центр міста заповнить музика, танці та яскраві кольори національних костюмів різних народів світу, що будуть представляти гостям фестивалю культуру своєї країни.

За минулі роки фестиваль вже збирав фольклорні колективи з Індонезії, Кіпру, Мартініки, Конго, Індії, Мексики, Бразилії, Іспанії, Португалії, Ізраїлю, Македонії, Чехії, Польщі та України.

Тисячоліття існування культури людства довели, що невичерпну морально-творчу силу у збереженні генофонду цієї культури, самобутності, самоусвідомлення та пізнання має народна творчість. Атмосфера щирості, неповторності і добра з'являється саме тоді, коли починають органічно взаємодіяти фольклори різних народів. Тоді приходить розуміння, що перші звуки музики та перші рухи танцю подарувала людині природа у вигляді дзюрчання води чи шуму вітру, коливання трави, співу і лету птаха. І тільки завдяки різним національним темпераментам, ментальності та географічно-кліматичним особливостям, фольклор є таким безмежно глибоким і розмаїтим.

Те, що Львів і справді відкритий для світу, підтверджуватимуть знову і знову своєю неповторністю, жагучістю і колоритом учасники Міжнародного фестивалю фольклору “Етновир”.

Детальніше — тут

Джерело: thisisukraine

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі