chrome firefox opera safari iexplorer

Михайло Деяк «Кольорові візії»

Дата події:26 березня-07 квітня 2013 р.
Місце події:Київський національний музей російського мистецтва вул.Терещенківська, 9
Більше про подію:

Кольоровий вибух у Київському музеї російського мистецтва – візії від Михайла Деяка.

Енергетичний живопис мольфара пензлю Михайла Деяка переверне традиції Київського музею російського мистецтва. Молодий майстер руйнує стереотипи. Він не копіює існуючий, а створює новий світ. В його реальності, його візіях, немає місця нічому сірому і посередньому. Вона лавиною кольорів, вулканічною лавою летить на глядача, захоплює, дивує, вражає. Це світ, в якому предмети, рослини та архітектура – все дихає і пульсує, все сповнене поезії та емоцій. Це світ, який існує на межі фантазії і чарівних снів. Масштабний формат робіт вражає майже архітектурним, грандіозним розмахом та створює ефект присутності в картині. Роботи М.Деяка – енергетичний концентрат, що заряджає теплотою, силою, оптимізмом.

На виставці окрім вже знайомих сюжетів архітектури, пейзажів та предметів інтер’єру будуть представлені абсолютно несподівані для автора сюжети: ню на межі експресіонізму та абстракції, бокс у несподіваному фовістичному виконанні.

Listovka_E_De 14_Venice_oil on canvas_2013

В творчості художника дивовижно змішались традиції закарпатської школи живопису, європейські практики і нестандартний авторський погляд. М. Деяк – учень легендарного ужгородського митця Володимира Микити. Фарби для робіт майстер виготовляє сам за власним унікальним рецептом. Живопис Михайла – впевнений, оригінальний, самобутній. Манера – яскрава, фактурна, фовістична, та в той же чай пластично-граційна. Кольори – чисті, концентровані, контрастні. Темперамент – норовливий, нестримний і бурхливий. Його руку безпомилково впізнаєш серед тисячі інших.

Михайло Деяк – один з найуспішніших і найяскравіших художників України. У квітні цього року роботи Михайла виставлятимуться на одному з найвідоміших світових аукціонів Phillips. За останні 5 років творчого злету в активі Михайла Деяка нараховується 12 персональних і 19 групових виставок. Роботи майстра вже високо оцінили західні критики і мистецтвознавці на престижному європейському фестивалі Арт Монако 2012, де художник представив Україну разом з галереєю «Мистецька збірка».

«Знаково, що ця виставка співпала з іншою важливою подією в творчій кар’єрі Михайла – участю на Phillips. Я впевнений, що на аукціоні його чекає беззаперечний успіх і визнання. Вже зараз деякі з Михайлових полотен можна впевнено назвати шедеврами українського живопису. Творчість М. Деяка – це абсолютно свіжий і новий погляд на образотворче мистецтво. Михайло Деяк, представник молодого покоління художників, доводить, що українських живопис – це продукт найвищої проби і якості».

Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка»
«До нас приходить, вже прийшов — новий художник. Все, що ним зроблено, і те, що він зробить – сповнене сили. А також дивовижної артистичної наснаги, а ще — первісної радості кольору та правильним розумінням мистецтва як особливої місії».

Дмитро Корсунь, мистецтвознавець

20 травня

Інші дати
20 травня відзначають:
День банківських працівників України. Всесвітній день метрології. Всесвітній день травматолога.
Розгорнути
Народився Петро Скунць
(1942, с. Міжгір'я  Закарпатської обл. - 2007) - український поет, перекладач. Автор збірок "Сонце в росі", "Погляд", "ВЕрховинська пісня", "Полюси Землі", "На границі епох", "Один" та ін.
Розгорнути
Народився Микола Мурашко
(1844, м. Глухів, Сумська область - 1909) — український художник і педагог. В 1875 році заснував приватну художню школу, яка увійшла в історію під назвою Київської рисувальної школи.
Розгорнути
Народився Олександр Мишуга
(1853, с.Новий Витків, Львівська область - 1922) – український оперний співак, педагог.
Розгорнути
Народився Борис Мартос
(1879, смт. Градизьк, Полтавська область - 1977) — визначний український громадський і політичний діяч, кооператор і педагог. Голова Ради Міністрів УНР (1919).
«Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла – Гори! Життя – єдина мить Для смерті ж – вічність ціла.» (Олександр Олесь)
Розгорнути