chrome firefox opera safari iexplorer

Прем'єра ІІІ частини поеми-тетралогії «ТАРАС. СЛОВА»

Дата події:9, 10 березня 2012 р. о 18:30
Місце події:Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка (м. Черкаси бул. Шевченка, 234), 36-07-18, 36-07-21
Більше про подію:

У Черкасах продовжують брендувати Тараса Шевченка. Ідею цього бренду вже другий рік поспіль демонструють через театр.

9 березня на сцені Черкаського музично-драматичного театру поставлять ще одну частину поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас».

Торік глядачі побачили останню, четверту, частину поеми – «Тарас. Слава», де показали останні роки життя генія українського народу.

За задумом авторів, до 200-річчя з дня народження Кобзаря український глядач побачить на черкаській сцені чотири частини театральної вистави. У них буде відтворено життя та творчість Тараса Шевченка, але у зворотній хронології – від смерті до народження.

– Це перша в історії шевченкіани та в історії українського театру спроба сучасного етнічного театру розповісти про долю нашого земляка, яка охоплює його шлях від 6 років і до відходу у вічність, – розповідає режисер Сергій Проскурня.

Цьогоріч глядачі побачать постановку третьої частини поеми-тетралогії – «Тарас. Слова» – про юність і становлення Тараса Шевченка як художника та поета.

Роль Шевченка в цій частині виконає заслужений артист України Євген Нищук, відомий широкому загалу як ”голос” помаранчевої революції, він був ”діджеєм” революційного Майдану 2004 року.

– Коли мені зателефонував Сергій Проскурня, то не одразу сказав, що мені пропонує. Він лише спитав, що в мене з конкретними датами щодо зайнятості. Потім він розкрив мені всю історію. Практично я знайомився з матеріалом, коли ми вже його розбирали в театрі в Черкасах. Матеріал виявився надзвичайно природнім і незвичним, – ділиться Євген Нищук, заслужений артист України.

За словами режисера, Євген Нищук – надзвичайно експресивний актор, майстер діалогу, а ще – він володіє мистецтвом імпровізації. Цьогоріч у постановці гратиме ще й 21 дитина. У дітей надзвичайно складне завдання. Вони зображатимуть «Слова». Перші репетиції уже повноцінно тривають.

Як зазначив директор театру Володимир Осипов, постановка цієї частини трилогії не потребує великих матеріальних витрат. Максимально використовуються декорації, які були виготовлені торік, лише оновлюються деякі аксесуари.

– Я думаю, що суспільство ще до кінця не розуміє ваги нашого проекту, який значно вплине на гуманітарний клімат Черкащини. Особисто я горджуся, що саме у нас твориться цей проект, — наголосив Володимир Осипов.

Як і минулого року, реалізація проекту «Тарас» відбувається за підтримки міського голови Черкас Сергія Одарича.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути