chrome firefox opera safari iexplorer

Проект-екскурс «Київ, у якому жив Тичина»

Дата події:19 червня 2013 о 11:00
Місце події:Меморіальна квартира Павла Тичини (Київ, вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

У житті геніального поета дослідники виокремлюють так звані «три періоди» його життя у Києві. І кожен з цих відтинків часу мав свої особливості: творчі, індивідуальні, громадські, особисті. Про кожен із цих періодів життя Павла Тичини в Києві можна говорити окремо й цікаво, бо кожен з них має своє емоційне забарвлення, романтичні розповіді, цікаві спогади, незабутні зустрічі.

Проте, є люди й події, які наскрізно пронизують усі «три періоди» життя Павла Тичини у Києві.

Власне, про цих людей, про місця, що знаходяться поряд з музеєм та пов"язані з іменем Павла Тичини й історією України, про особливості життя та характеру поета, його уподобання, пристрасті, наміри та про багато інших цікавинок із його життя оповідають слухачеві екскурсоводи музею під час пішохідних екскурсій, маршрути яких пролягають вулицями поблизу Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини у м. Києві.

Пішохідна екскурсія починається з перегляду фільму про поета, а закінчується — незвичним емоційним відпочинком у його меморіальному музеї на затишній вулиці Терещенківській.

Особливість екскурсійної мандрівки полягає у тому, що наші екскурсоводи послуговуються лише достеменними (а не вигаданими й нафантазованими) фактами із життя та діяльності Павла Тичини. Проте, варто зауважити, що його творчу сторону життя на таких екскурсіях практично не відкривають, бо це краще зробити у самому помешканні поета, де кожен може відчути серцебиття господаря, його настрій.

Такими екскурсійними днями у Музеї є перша й третя середа місяця, а також — друга й четверна неділя місяця.

Стартує програма-екскурс «Київ, у якому жив Тичина» 19 червня 2013 року. Група екскурсантів — від 10 осіб. Початок — об 11.00.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути