chrome firefox opera safari iexplorer

Сольний концерт етномузиколога Наталії Сербіної

Дата події:26 жовтня 2012 о 17:00
Місце події:вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (службовий вхід з боку вул. Володимирської). Вхід вільний. Тел. для довідок: 2784481, 2784985.
Більше про подію:

В конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» виступить відома етномузиколог, педагог, дослідниця та виконавиця українських народних пісень, лауреат міжнародних конкурсів Наталія Сербіна.

У програмі її сольного концерту – історичні, ліричні пісні та балади, канти і псальми у супроводі колісної ліри.

Довідково

Наталія Сербіна – етномузиколог, педагог, збирачка, дослідниця та виконавиця українських народних пісень. У її експедиційному архіві – записи пісенного та інструментального фольклору Центральної України від 1995 р. (Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Волинська, Рівненська, Черкаська, Херсонська області).

Також досліджує фольклор українців, що живуть за межами України (Омська, Курська, Білгородська області РФ). У підході до виконання фольклору дотримується принципу збереження автентичної манери – як у виконанні, так і у підході до музичного матеріалу-першоджерела.

У 2000 р. закінчила Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського по класу Євгена Єфремова, у 2009–2012 рр. навчалася в аспірантурі НМАУ (дисертація присвячена українським ліричним пісням, наук. керівник Б.О. Сюта). Співала у складі фольклорних ансамблів «Божичі» (1998–2003), «Древо» (2003–2007). З 2008 р. очолює ансамбль «Стріла». Брала участь у міжнародних фестивалях в Австрії, Німеччині, Чехії, Угорщини, Польщі, Литві, Узбекистані, Росії, Білорусі.

В останні роки Наталія Сербіна багато виступає сольно в Україні та Росії, є дипломантом і лауреатом міжнародних вокальних конкурсів як сольна виконавиця, проводить майстер-класи з українського автентичного співу. У 2011 р. вийшов перший сольний аудіоальбом Наталії Сербіної «Ой вийду я на гору високу», у якому співачка презентувала власні архівні записи сольних ліричних пісень і псальмів – a cappella і під колісну ліру.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути