chrome firefox opera safari iexplorer

Сольний концерт етномузиколога Наталії Сербіної

Дата події:26 жовтня 2012 о 17:00
Місце події:вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (службовий вхід з боку вул. Володимирської). Вхід вільний. Тел. для довідок: 2784481, 2784985.
Більше про подію:

В конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» виступить відома етномузиколог, педагог, дослідниця та виконавиця українських народних пісень, лауреат міжнародних конкурсів Наталія Сербіна.

У програмі її сольного концерту – історичні, ліричні пісні та балади, канти і псальми у супроводі колісної ліри.

Довідково

Наталія Сербіна – етномузиколог, педагог, збирачка, дослідниця та виконавиця українських народних пісень. У її експедиційному архіві – записи пісенного та інструментального фольклору Центральної України від 1995 р. (Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Волинська, Рівненська, Черкаська, Херсонська області).

Також досліджує фольклор українців, що живуть за межами України (Омська, Курська, Білгородська області РФ). У підході до виконання фольклору дотримується принципу збереження автентичної манери – як у виконанні, так і у підході до музичного матеріалу-першоджерела.

У 2000 р. закінчила Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського по класу Євгена Єфремова, у 2009–2012 рр. навчалася в аспірантурі НМАУ (дисертація присвячена українським ліричним пісням, наук. керівник Б.О. Сюта). Співала у складі фольклорних ансамблів «Божичі» (1998–2003), «Древо» (2003–2007). З 2008 р. очолює ансамбль «Стріла». Брала участь у міжнародних фестивалях в Австрії, Німеччині, Чехії, Угорщини, Польщі, Литві, Узбекистані, Росії, Білорусі.

В останні роки Наталія Сербіна багато виступає сольно в Україні та Росії, є дипломантом і лауреатом міжнародних вокальних конкурсів як сольна виконавиця, проводить майстер-класи з українського автентичного співу. У 2011 р. вийшов перший сольний аудіоальбом Наталії Сербіної «Ой вийду я на гору високу», у якому співачка презентувала власні архівні записи сольних ліричних пісень і псальмів – a cappella і під колісну ліру.

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі