chrome firefox opera safari iexplorer

Травневі свята у музеї в Пирогові

Дата події:1-6 травня 2013 р.
Місце події:Національний музей народної архітектури та побуту України
Більше про подію:

Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей столиці на травневі свята, що відбудуться 1- 6 травня 2013 року.

В ці дні в Музеї можна буде побачити святково прибрані до Великодня хати, відвідати майстер-класи народних ремесел, побачити виставки петриківського розпису, дитячі твори на шевченківську тему, послухати цікаві розповіді екскурсоводів, відпочити всією родиною.

В хаті Мала Каратуль, що знаходиться біля церкви Св. Архистратига Михаїла, відбудутья наступні майстер-класи:

1, 2 травня з писанкарства,

3 травня виготовлення ляльок та жайворонків,

3, 4 травня — майстер-клас витинанок.

Майстер-класи проводитимуть з 12-00 до 16-00.

6 травня на експозиції «Закарпаття» з 11:00 до 16:00 години відбудеться свято «Обливаний понеділок» Біля церкви Святої Покрови гості свята стануть учасниками стародавнього обряду очищення водою.

Відвідувачі почують гаївки, веснянки у виконанні дитячого фольклорно-етнографічного гурту «Лісовичок» с. Лісники та стануть свідками обрядового дійства закопування каші, яке покажуть учасники народного колективу «Червона калина» Тульчинського училища культури.

Про традиції випікання пасок розкажуть учасниці фольклорного ансамблю «Джерело» с. Лозова Вінницької обл. Біля церкви Святої Покрови відбудеться виставка-продаж великодньої атрибутики, де можна буде придбати вироби кращих майстрів декоративно-вжиткового мистецтва.

У експозиції «Середня Наддніпрянщина» біля стародавньої козацької церкви архистратига Михаїла о 12:00 год. почнеться свято «Веснянки. Гаївки», де дитячі колективи Києва та області, а також з Житомирщини, Чернігівщини, Вінниччини співатимуть великодні веснянки та гаївки.

Під Кроковим колесом розгорнуться весняні хороводи. Свято продовжиться на Співочому полі Музею, прикрашеному великодніми писанками з усіх куточків України.

Частиною свята стануть виставки рукотворів маленьких талановитих українців. Учасники творчих колективів запрошують відвідувачів взяти участь у народних іграх та забавах, а організатори влаштують для відвідувачів безліч цікавих конкурсів та забав.

Ласкаво просимо на Великодні свята у Національний музей народної архітектури та побуту України.

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі