chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття виставки ікон XVIII-XX ст «Святого Лику чистота»

Дата події:11 квітня 2012
Місце події:Донецьк, художньо-виставковий центр «АРТ-Донбас»
Більше про подію:

У всі часи ікона була дорогоцінним і збереженим з роду в рід релігійним свідченням відданості, вірності християнської душі людським цінностям.

Перед іконою в молитві людина схиляє голову, просить Божого заступництва і вірить, що буде почутою. Перед іконою людина стає чистішою і умиротвореною.

Напередодні Великодня, одного із самих Великих Православних свят, 11 квітня 2012 року в місті Донецьку, в найбільшому художньо-виставковому центрі України «АРТ-Донбас» відкриється виставка ікон, що є найбільш повним зібранням експонатів за виставкову історію нашої країни.

Ця подія є значною не тільки для православних віруючих, для яких ікона є символом Божественної присутності. Іконопис — цілий напрям в живописі, багатюща спадщина світової культури, що має художню, історичну та естетичну цінність.

В експозицію виставки увійшло зібрання ікон з колекції галереї «АтрибутЪ». Будуть представлені зразки відомих іконописних центрів Росії та Україні, роботи різних шкіл і періодів.

Мета виставки — відродження традицій духовної культури, популяризація християнських цінностей. Немає сумнівів, що це благий захід розширить у свідомості відвідувачів територію добра.

7 червня

Інші дати
Георгій Андрузький
1827 – український громадський діяч, поет. Член Кирило-Мефодіївського товариства (1846).
 
Розгорнути
Народився Анатолій Базилевич
(1926, м. Жмеренка Вінницької обл. -2005) - український графік. Ілюстрував народні казки, "Пана Халявського" Г. квітки-Основ'яненка, "Енеїду"  і "Наталку-Полтавку" І. Котляревського, твори І. Франка, Марка Вовчка, С. Руданського та ін. Народний художник України.
Розгорнути
Народився Іван Кандиба
(1930, с.Стульно, нині Польша – 2002), український правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи.
 
«Поразка – це наука. Ніяка перемога так не вчить» (Ліна Костенко)
Розгорнути