chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття виставки ікон XVIII-XX ст «Святого Лику чистота»

Дата події:11 квітня 2012
Місце події:Донецьк, художньо-виставковий центр «АРТ-Донбас»
Більше про подію:

У всі часи ікона була дорогоцінним і збереженим з роду в рід релігійним свідченням відданості, вірності християнської душі людським цінностям.

Перед іконою в молитві людина схиляє голову, просить Божого заступництва і вірить, що буде почутою. Перед іконою людина стає чистішою і умиротвореною.

Напередодні Великодня, одного із самих Великих Православних свят, 11 квітня 2012 року в місті Донецьку, в найбільшому художньо-виставковому центрі України «АРТ-Донбас» відкриється виставка ікон, що є найбільш повним зібранням експонатів за виставкову історію нашої країни.

Ця подія є значною не тільки для православних віруючих, для яких ікона є символом Божественної присутності. Іконопис — цілий напрям в живописі, багатюща спадщина світової культури, що має художню, історичну та естетичну цінність.

В експозицію виставки увійшло зібрання ікон з колекції галереї «АтрибутЪ». Будуть представлені зразки відомих іконописних центрів Росії та Україні, роботи різних шкіл і періодів.

Мета виставки — відродження традицій духовної культури, популяризація християнських цінностей. Немає сумнівів, що це благий захід розширить у свідомості відвідувачів територію добра.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути