chrome firefox opera safari iexplorer

Всеукраїнський фестиваль писанок – 2015

Дата події:9-19 квітня 2015
Місце події:Київ
Більше про подію:

У рамках проекту «Folk Ukraine» впродовж 9-19 квітня 2015 року в Києві відбудеться IV «Всеукраїнський фестиваль писанок – 2015». Цьогоріч тематикою заходу став образ Богині-Берегині – богині добра і захисту людини. Про це повідомляють організатори на сайті фестивалю.

Метою заходу є розвиток і поширення українського писанкарства, як художнього явища і культурного феномену, виховання у дітей поваги до національної культури та історії нашого народу.

Програма «Фестивалю писанок – 2015»:

  • Конкурс «Народна писанка» із символами Берегинь у номінаціях «Традиційна» і «Сучасна» (роботи приймаються до 1 квітня).
  • Конкурс «Регіональна писанка» (роботи приймаються до 1 квітня).
  • Виставка авторських робіт «Писанка від майстра» (роботи приймаються до 1 квітня).
  • Конкурс «Великодня паска» (роботи приймаються з 6 до 9 квітня).
  • Конкурс малюнку «Свято Великодня» (роботи приймаються до 30 березня).

Оргкомітет фестивалю надає регіону:

  • писанку із скловолокна на металевій підставці висотою 1,5 м для її розпису згідно із особливостями символіки регіону, дотримуючись загальної тематики фестивалю (конкурс «Регіональна писанка»);
  • виставкове місце (розмір: 2 ×1,5 м) для розміщення конкурсних робіт (200-300 шт.) (конкурс «Народна писанка» із символами Берегинь).

Учасники фестивалю повинні підготувати колекцію писанок (200-300 шт.) із символами Берегинь, притаманних регіону.

Джерело: i-pro.kiev.ua

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути