chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Культура аборигенів Австралії»

Дата події:04 лютого 2012 о 10:00
Місце події:Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Більше про подію:

На початку лютого усі кияни та гості міста отримають можливість доторкнутися до однієї з найдавніших земних культур – культури аборигенів Австралії.

У первісну епоху не існувало диференціації суспільної свідомості, а тому єдність практичної і духовної діяльності закономірно характеризується художнім синкретизмом. Словесні, музичні, хореографічні засоби ще не були самостійними, а перебували в стані взаємозв’язку та взаємопроникнення.

Культура аборигенів Австралії до наших днів зберегла цю первісну єдність і понині із покоління в покоління передає тисячолітні культурні традиції.

Сучасні аборигени, так само, як і їхні предки, мають своє власне уявлення про творення світу, яке тісно пов’язане з природою. Вони вірують, що живуть на Землі з часів «Ери Сновидінь» — особливої реальності, населеної духами предків. Сучасний світ та ця реальність постійно перетинаються та впливають одна на одну.

Традиційне мистецтво аборигенів Австралії дарує нам унікальну можливість проникнути в культуру найдавнішої цивілізації, що дійшла до наших днів. Основною тематикою в творчості аборигенів є світ предків, а події Ери Сновидінь відображені в усьому культурному різноманітті. Окрім живопису, це і казки та легенди, і аутентична музика, і ритуальні танці.

На виставці, присвяченій культурі аборигенів Австралії, відвідувачі зможуть подивитися на традиційний живопис, музичні інструменти та послухати аутентичну музику.

Програма дня

10:00-18:00 – виставка живопису, музичних інструментів та хенд-мейду, майстер-класи для дітей з мистецтва гри на діджеріду;

15:00 – демонстрація мультфільмів з циклу «Ера Сновидінь»;

16:00 – 17:30 – концерт діджеріду за участі Мілада, Дмитра Матюхіна та Андрія Щудло.

Протягом усього часу буде демонструватися відео про сучасне життя аборигенів та їх культурну спадщину, лунатиме традиційна народна музика Австралії.

Вартість вхідного квитка: 50 грн

Додаткова інформація:

тел... +380938359510 Тетяна
у соціальній мережі: www.facebook.com/events/234781286599487
е-mail: yul4ik.muz@gmail.com, didgim@gmail.com
сайт: www.mundm.kiev.ua

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути