chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка литовського костюму

Дата події:11-12 жовтня 2013 р.
Місце події:м. Київ, Україна, вул. Хорива, 19-В м. Контрактова площа(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів) (044) 425-12-66, www.dolesko.com
Більше про подію:

Організатори — Аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Дайва Дапшєнє, Литовський центр народної культури, Київське товариство литовської культури ім. Майроніса, Центр Української Культури та Мистецтва

Україна та Литва – дві багаті на історію держави, шляхи яких неодноразово перетинались. Незважаючи на складні історичні перипетії, литовський та український народи ставали духовно багатшими, колоритнішими, переймаючи етнодосвід одне одного.

Проект «Литовська національна спадщина. Традиційне мистецтво костюму» представить найкращі зразки литовського вбрання, познайомить українців із найвідомішими литовськими майстрами традиційного мистецтва, які нині створюють литовське традиційне вбрання.

Адже не варто забувати, що національний костюм – важливий символ Народу, це яскравий доказ майстерності та унікальності предків, відображення їх вірувань, побуту та уявлень про красу. Тепер національний костюм одягають, коли хочуть підкреслити свою приналежність до певного етносу

Відкриття Проекту – 11 жовтня о 18:00.

Вхід вільний! Станьте нашим гостем!

Кожен, хто завітає в цей час до нас:
— побачить унікальну виставку автентичного чоловічого та жіночого вбрання Литви;
— відчує неповторну спорідненість Литовської та Української Душі;
— візьме участь у майстер-класах, які проводитимуть литовські майстри;
— поспілкується із носіями литовської культури.

Час роботи виставкового центру:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00, Сб. – 10:00 – 18:00, Нд. – вихідний

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути