chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Романа Опалинського «Симфонія дерева» (живопис)

Дата події:10-28 грудня 2013 р.
Місце події:м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua
Більше про подію:

Роман Опалинський – художник, якого захоплює справжнє розмаїття світоглядів, технік, засобів творення (живопис, графіка, ікона, метал, скульптура, інсталяція, крижана пластика, перформанс). На формування його мистецького бачення відчутно вплинуло рідне довкілля, краєвиди Львівщини, привабливі пластичністю ландшафту й пастельністю кольорів. Сам же майстер зазначає, що найпомітніший вплив на нього справили в різний час давньоруський іконопис, українська народна творчість, мистецтво Пікассо, Малевича, французьких імпресіоністів.

Серед різновекторного доробку художника особливо виокремлюється живопис на дереві, що буде представлений у галереї «АВС-арт» на персональній виставці Романа Опалинського «Симфонія дерева».

У давнину люди вірили: дерева наділені великою мудрістю, й той, хто тонко відчуває душу дерева, може багато чого в нього навчитися. Роман Опалинський – саме з таких людей. Його вишукані олійні композиції, котрі наче проростають із дерев’яної дошки, трансформуються у світ-сад, де все – в гармонійному співбутті: і дім, і шлях за горизонт, дозрілі яблука та перші зелені паростки, птахи, янголи й люди, церквиці й прозоре небо, тонкі вібрації простору й мажорний лад музичної симфонії.

Багаторівневі поліфонічні роботи митця неначе створені для того, щоб їх подовгу розглядати, – тут кожна деталь має значення, як і колір, тактильність фактури чи декоративні ремарки. Його сюжети – не однолінійні, адже художник намагається працювати так, аби кожен глядач прочитував історію, закодовану в роботі, по-своєму. І навіть кожного дня складав свою власну історію. Розлоге малярське дерево Романа Опалинського єднає глядача зі світом, і авторове бачення й відчуття цієї гармонії веде в простір, сповнений живими барвами і звуками.

Про автора

Живописець, працює також у галузях графіки, художнього металу.

Народився 1962 р. в м. Городок Львівської обл. Закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (Львівська національна академія мистецтв) – кафедра художнього скла (1992). Член Національної спілки художників України. Заслужений художник України.

Роботи знаходяться в музейних і приватних колекціях України, а також у приватних колекціях Польщі, Німеччини, Голландії, США, Канади, Австралії, Ізраїлю.

Відкриття виставки – 10 грудня о 18 годині.

Виставка працює 10 – 28 грудня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка.

Вхід – вільний.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути