chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка: Сергій Прінь «Таке неодновимірне буття…»

Дата події:7 – 25 лютого 2017
Місце події:Галерея «АВС-арт» (Андріївський узвіз, 2-Б, м. Київ, 04070 Тел.: +380 (44) 425 90 90)
Більше про подію:

Ювілейна персональна виставка Сергія Пріня в галереї «АВС-арт» представляє роботи, створені майстром за останній рік. Яскраво-емоційний, психологічний і філософський світ живопису й левкасів художника створює особливий простір, населений непересічними образами, що не лишать глядача байдужим і не надаються до однозначного потлумачення.

Визначальна риса С.Пріня – його послідовне (за деякими винятками) ігнорування таких жанрів, як пейзаж, портрет, натюрморт. Більшість творів майстра – сюжетні композиції, що мають своєю змістовою серцевиною своєрідне віддзеркалення нашого не вельми радісного сьогодення. Це власний казковий світ, де неживі предмети наділені емоціями, здатні відчувати красу й потворність, сприймати чужий біль як власний. На окремих полотнах автор може бути іронічним, навіть в’їдливо-саркастичним: свідомо зіставляючи цінності вічні з удаваними, мистець мовби запрошує глядача до діалогу, дискусії, змушує задуматися над тим, як живемо й куди йдемо.

Поруч із темами міста, музики, світу «задзеркалля», втілених у формі своєрідних живописних казок-притч, у доробку художника значне місце посідає тематика релігійна. Звернення до біблійних і євангельських сюжетів – зовсім не данина моді. Живописні полотна-«ікони» в класичному розумінні цього терміна стали логічним продовженням центральної лінії творчості С.Пріня, котру можна визначити як філософське осмислення буття людини на землі, таких одвічних і неодновимірних понять, як мить і безкінечність, добро і зло, радість і горе, любов і ненависть. Кожен твір цієї тематики сам автор називає вільною копією певного традиційного іконописного сюжету. І робиться це для того, аби канонічно-строгий сюжет наповнити новим змістовим контекстом.

«Гідність художника – вміння бачити, нагороджувати казковою стороною будь-яку пересічну річ. Я намагаюся пустити персонажів у вільне плавання в закупореному акваріумі або безповітряній атмосфері застряглого на півдорозі ліфта. Рух як такий, безглузде кружляння-плавання і є головний сюжет цих картин. Мислення тут демонстративно антиісторичне: замість рухів до мети – самоусвідомлене обертання на місці, замість зв’язного сюжету – сценки, змонтовані за принципом циркового параду-алле», – Сергій Прінь.

Про автора

Народився 1962 року в Донецьку. Закінчив Донецьке художнє училище (1990), Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Монументально-декоративне мистецтво» (1996). Із 2000 року – член НСХУ. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок із 1988 року. Живе і працює в Києві.

Відкриття виставки – 7 лютого о 18 годині.

Виставка працює 7 – 25 лютого 2017 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі