chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври»

Дата події:18 грудня 2014 о 16:00
Місце події:м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник (корп. № 1). Телефон для довідок: 406-63-25, 280-30-71, 406-63-51
Більше про подію:

«Відроджені скарби Києво-Печерської лаври (з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)» – великий виставковий проект, який представляє мистецькі твори, що повертаються у музейні зали завдяки складній, наполегливій, надзвичайно відповідальній та прихованій від очей відвідувачів роботі реставраторів.

Як повідомляє сайт заповідника, виставка є звітом про діяльність по збереженню національної культурної спадщини у перші десятиліття ХХІ ст. фахівців відділу наукової реставрації та консервації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – одного з найбільших реставраційних підрозділів серед музейних установ України.

На виставці експонуються понад 120 творів мистецтва ХV–ХХ ст. з фондової колекції Заповідника – ікони, срібне церковне начиння, літургійні тканини, вишивки, стародруки, гравюри, скульптура.

Відроджені пам’ятки, переважна більшість з яких експонується вперше, відображають багатогранність і розмаїття музейного зібрання та дають уявлення про роботу реставраторів різної спеціалізації – фахівців з реставрації та консервації творів темперного та олійного живопису, поліхромної скульптури та різьблення, виробів із металу, реставраторів тканин, паперу та шкіри.

Основу експозиції складають літургійні вироби з лаврської ризниці, твори монастирських іконописців, речі, знайдені під час розкопок руїн Успенського собору тощо.

Одним із визначних творів лаврських майстрів є представлений на виставці іконостас початку ХІХ ст. із церкви Різдва Христового у Дальніх печерах, реставрацію якого щойно закінчено, і невдовзі він повернеться в храм. Відвідувачі виставки мають унікальну можливість зблизька ознайомитися із цим шедевром.

Експонати виставки демонструють основні принципи роботи реставраторів Заповідника – максимально дбайливе ставлення до пам’ятки і мінімальне втручання в автентичність твору, усунення факторів, які загрожують подальшому існуванню пам’ятки, та використання перевірених часом матеріалів і методик у поєднанні із сучасними розробками.

Копітка та натхненна праця реставраторів Заповідника продовжує життя мистецьких творів, що дозволяє сучасникам долучитися до культурного надбання минулого та зберегти їх для майбутніх поколінь.

Запрошуємо представників ЗМІ та усіх бажаючих взяти участь у відкритті виставки!

rarytet

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути