chrome firefox opera safari iexplorer

Балаклійський районний краєзнавчий музей

  • м. Балаклія, вул. Леніна, 97
  • 0249-5-32-69
  • щоденно з 8 00-17 00 , , вихідний –неділя,понеділок.
  • Остання субота місяця-безкоштовне відвідування,вартість квитка на 1 виставку для дорослих - 2грн, для учнів та студентів-1 грн., вартість екскурсії-3 грн.
Про музей:

Кожне місто України може пишатися своїми музеями історичного, етнографічного, краєзнавчого, меморіального характеру. Балаклійський краєзнавчий музей — окраса і гордість міста Балаклія.

Окремі його колекції почали започатковуватись ще з вересня 1962 року, зокрема, це збірка матеріалів про життєвий і творчий шлях відомої оперної співачки 30-40-х років XX ст. Народної артистки УРСР, нашої землячки О.А.Петрусенко. Ці матеріали експонувались в кімнаті-музеї при районному Будинку культури. Згодом, крок за кроком, у 1979 році був створений музей на громадських засадах, якому в 1984 році було присвоєне звання «Народний». Через дев’ять років, в 1988 році, Балаклійському музею згідно з рішенням Ради Міністрів УРСР та за наказом Харківського облуправління культури був наданий статус державного — відділ Харківського історичного музею. З червня 2004 року Балаклійський краєзначий музей діє як окремий районний комунальний заклад.

Фонди музею налічують більше 8 тис. експонатів з різних періодів краю.

Щорічно музей відвідує більше 10 тис. чоловік.

В музеї працює три експозиції: «Етнографія рідного краю», «О.Петрусенко — видатна українська співачка», «Балаклійщина в роки Великої Вітчизняної війни» та постійнодіючі міні-виставки «Мій біль — Афганістан», «Історія однієї розкопки» (археологічні знахідки салтівської культури з могильника біля с.Червона Гусарівка Балаклійського району).

Щорічно в музеї та за його межами (закладах освіти, культури, медицини) працівники музею відкривають 10-15 виставок, на яких експонуються предмети з фондів музею, роботи місцевих фотомайстрів, художників, майстрів декоративно- прикладного мистецтва. В рамках співробітництва з музеями Харківської області Балаклійський краєзнавчий музей експонує виставки різних музеїв.

Експозиція «Етнографія рідного краю» дає уявлення про жителів слободи Балаклія сер.ХVІІ — поч.ХХ ст., їхній побут, одяг, промисли, вірування. В цій же експозиції представлені матеріали про відомого письменника Г.П.Данилевського, автора історичних романів і повістей «Сожженная Москва», «Княжна Тараканова» та інш.

Експозиція «О.Петрусенко — видатна українська співачка» присвячена життю і творчості оперної співачки, яка в 1900 році народилася в м. Балаклія. В музеї експонуються портрети співачки, її скульптурні зображення (роботи різних авторів), особисті речі, безліч фотографій. Великий інтерес викликають афіші про спектаклі та концерти з участю Народної артистки УРСР, кавалера ордена «Знак Пошани» О.А.Петрусенко.

Численні документи, фотокартки, листи, грамоти, нагороди, особисті речі, зброя, які розміщені в експозиції «Балаклійщина в роки Великої Вітчизняної війни» дають повну картину про бойові дії Радянської Армії та партизанських загонів на території Балаклійського району у період з жовтня 1941 року по вересень 1943 року, а також про участь наших земляків в Великій Вітчизняній війні.

Знайомство з експозиціями та виставками Балаклійського краєзнавчого музею стає справжнім відкриттям для відвідувачів.

 

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути