chrome firefox opera safari iexplorer

Бершадський краєзнавчий музей

  • 24400, Вінницька обл.,м. Бершадь, вул. Леніна,2
  • (252) 2-24-80
  • щоденно з 900-1800, вихідний-субота.
Варто побачити: зразки мінералів та гірських порід, гербарні зразки рослин нашого краю, фрагменти кісток викопних тварин та відбитки давніх рослин, зразки комах, опудала птахів та звірів. Оригінальні фото, документи в експозиції ознайомлять із масштабами однієї з найбільших екологічних катастроф у світі – Чорнобильською трагедією. Витвори декоративно-прикладного мистецтва майстрів сучасності. Саме експозиція відділу природи музею покликана сприяти формуванню у дітей почуття любові і відповідальності за рідну природу, вчить берегти і любити її, формує особистість молодої людини, громадянина України.
Про музей:

Бершадський краєзнавчий музей започаткований політичним, громадським і культурним діячем України, знавцем і збирачем українських старожитностей Іполитом Чеславовичем Зборовським (1875—1937) у 1921 р.

У 1923 р. його колекція нараховувала 2 382 предмети. Особливо вирізнявся етнографічний відділ (1 222 предмети). Але вже наступного року почалась реорганізація музейної мережі області і Бершадський музей було ліквідовано, а його колекції передано в інші установи.

Музейне будівництво у Бершаді було відновлено у 1976 р.

Особливе місце в експозиції музею займає етнографічний відділ, який теж поповнився цікавими новими експонатами, як предметами ужиткового мистецтва наших предків, так і сучасними витворами декоративно-прикладного мистецтва майстрів сучасності.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути