chrome firefox opera safari iexplorer

Бершадський краєзнавчий музей

  • 24400, Вінницька обл.,м. Бершадь, вул. Леніна,2
  • (252) 2-24-80
  • щоденно з 900-1800, вихідний-субота.
Варто побачити: зразки мінералів та гірських порід, гербарні зразки рослин нашого краю, фрагменти кісток викопних тварин та відбитки давніх рослин, зразки комах, опудала птахів та звірів. Оригінальні фото, документи в експозиції ознайомлять із масштабами однієї з найбільших екологічних катастроф у світі – Чорнобильською трагедією. Витвори декоративно-прикладного мистецтва майстрів сучасності. Саме експозиція відділу природи музею покликана сприяти формуванню у дітей почуття любові і відповідальності за рідну природу, вчить берегти і любити її, формує особистість молодої людини, громадянина України.
Про музей:

Бершадський краєзнавчий музей започаткований політичним, громадським і культурним діячем України, знавцем і збирачем українських старожитностей Іполитом Чеславовичем Зборовським (1875—1937) у 1921 р.

У 1923 р. його колекція нараховувала 2 382 предмети. Особливо вирізнявся етнографічний відділ (1 222 предмети). Але вже наступного року почалась реорганізація музейної мережі області і Бершадський музей було ліквідовано, а його колекції передано в інші установи.

Музейне будівництво у Бершаді було відновлено у 1976 р.

Особливе місце в експозиції музею займає етнографічний відділ, який теж поповнився цікавими новими експонатами, як предметами ужиткового мистецтва наших предків, так і сучасними витворами декоративно-прикладного мистецтва майстрів сучасності.

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути