chrome firefox opera safari iexplorer

Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди

  • 37100, Полтавська область, смт. Чорнухи, вул. Леніна, 45
  • (05340) 51-4-73,

  • з 9 до 17 год., перерва на обід з 12 до 13 год. Вихідний день: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн., для дітей – 1 грн. Екскурсійне обслуговування: для дорослих – 15 грн., для дітей – 8 грн.
Про музей:

У 1972 році на батьківщині Григорія Савича Сковороди, у Чорнухах, до 250-річчя від дня народження великого земляка було побудовано і відкрито меморіальну садибу батьків Григорія Сковороди та історико-краєзнавчий музей, який пізніше перейменовано у літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди. 

Сьогодні до музейного комплексу входять будинок, де розміщена літературна частина музею та меморіальна садиба батьків Григорія Сковороди. На території музею розташоване погруддя Г.С.Сковороди (скульптор М.Г.Коган) 

Перший зал літературної частини музейної експозиції – це коротка, але давня й багата історія селища Чорнухи у документах, картах, предметах побуту. Інші чотири зали розповідають про творчий та життєвий шлях філософа Григорія Сковороди 

Отриману інформацію про період дитинства Григорія Сковороди вдало доповнює меморіальна садиба його батьків, яка є окрасою музею, і складається з української хати, клуні, комори та криниці-журавля, де відвідувач потрапляє в нехитрий світ речей селянського побуту і вжитку ХVIII ст.  

Враження від перебування на батьківщині Григорія Сковороди доповнює відвідування галереї мистецтв, яка є чистиною музейного комплексу. Тут гості Сковородинівського краю мають можливість познайомитися з творчістю нащадків великого філософа.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути