chrome firefox opera safari iexplorer

Художній музей у Луцьку

  • 43000, м.Луцьк,
    вул.Кафедральна,1а
    (Луцький замок)
  • (0332) 72-30-75
  • щодня, крім понеділок і вівторок з 9.00 до 17.00
  • для учнів та студентів 0,50 грн. для дорослих 1.00 грн. Екскурсійне забезпечення: (група до 30 чол.) для учнів та студентів 10 грн. для дорослих 15 грн.
Про музей:

Художній музей у Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею, розташований в історичній частині міста, на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XVI ст. — замку Любарта, в колишньому Будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу. Відкриття музею відбулося 6 листопада 1973 року. Його колекція сформована на основі націоналізованої збірки з магнатської галереї князів Радзивілів в замку в Олиці (1940 р.), творів образотворчого мистецтва, що зберігалися у музеях Луцька до 1939 року, а також пізніших надходжень.    Музей пишається збіркою польського мистецтва ХVІІ – поч. ХX ст., яка є однією з найбільших в Україні.

Музей має найбільшу в Україні збірку творів українського художника Андроника Лазарчука, уродженця Волині. У музеї реалізовуються цікаві артпроекти. Експонуються виставки з фондів музею та приватних колекцій.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути