chrome firefox opera safari iexplorer

Художній музей у Луцьку

  • 43000, м.Луцьк,
    вул.Кафедральна,1а
    (Луцький замок)
  • (0332) 72-30-75
  • щодня, крім понеділок і вівторок з 9.00 до 17.00
  • для учнів та студентів 0,50 грн. для дорослих 1.00 грн. Екскурсійне забезпечення: (група до 30 чол.) для учнів та студентів 10 грн. для дорослих 15 грн.
Про музей:

Художній музей у Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею, розташований в історичній частині міста, на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XVI ст. — замку Любарта, в колишньому Будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу. Відкриття музею відбулося 6 листопада 1973 року. Його колекція сформована на основі націоналізованої збірки з магнатської галереї князів Радзивілів в замку в Олиці (1940 р.), творів образотворчого мистецтва, що зберігалися у музеях Луцька до 1939 року, а також пізніших надходжень.    Музей пишається збіркою польського мистецтва ХVІІ – поч. ХX ст., яка є однією з найбільших в Україні.

Музей має найбільшу в Україні збірку творів українського художника Андроника Лазарчука, уродженця Волині. У музеї реалізовуються цікаві артпроекти. Експонуються виставки з фондів музею та приватних колекцій.

23 серпня

Інші дати
23 серпня відзначають:
  • Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму.
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Розгорнути
Народився Анатолій Перепадя
(1935, с. Попелак Херсонської обл. - 2008) - український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Розгорнути
Народився Осип Маковей
(1867, м.Яворів, Львівська область – 1925)український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові. (Осип Маковей)
Розгорнути