chrome firefox opera safari iexplorer

Художній музей у Луцьку

  • 43000, м.Луцьк,
    вул.Кафедральна,1а
    (Луцький замок)
  • (0332) 72-30-75
  • щодня, крім понеділок і вівторок з 9.00 до 17.00
  • для учнів та студентів 0,50 грн. для дорослих 1.00 грн. Екскурсійне забезпечення: (група до 30 чол.) для учнів та студентів 10 грн. для дорослих 15 грн.
Про музей:

Художній музей у Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею, розташований в історичній частині міста, на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XVI ст. — замку Любарта, в колишньому Будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу. Відкриття музею відбулося 6 листопада 1973 року. Його колекція сформована на основі націоналізованої збірки з магнатської галереї князів Радзивілів в замку в Олиці (1940 р.), творів образотворчого мистецтва, що зберігалися у музеях Луцька до 1939 року, а також пізніших надходжень.    Музей пишається збіркою польського мистецтва ХVІІ – поч. ХX ст., яка є однією з найбільших в Україні.

Музей має найбільшу в Україні збірку творів українського художника Андроника Лазарчука, уродженця Волині. У музеї реалізовуються цікаві артпроекти. Експонуються виставки з фондів музею та приватних колекцій.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути