chrome firefox opera safari iexplorer

Художній музей у Луцьку

  • 43000, м.Луцьк,
    вул.Кафедральна,1а
    (Луцький замок)
  • (0332) 72-30-75
  • щодня, крім понеділок і вівторок з 9.00 до 17.00
  • для учнів та студентів 0,50 грн. для дорослих 1.00 грн. Екскурсійне забезпечення: (група до 30 чол.) для учнів та студентів 10 грн. для дорослих 15 грн.
Про музей:

Художній музей у Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею, розташований в історичній частині міста, на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XVI ст. — замку Любарта, в колишньому Будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу. Відкриття музею відбулося 6 листопада 1973 року. Його колекція сформована на основі націоналізованої збірки з магнатської галереї князів Радзивілів в замку в Олиці (1940 р.), творів образотворчого мистецтва, що зберігалися у музеях Луцька до 1939 року, а також пізніших надходжень.    Музей пишається збіркою польського мистецтва ХVІІ – поч. ХX ст., яка є однією з найбільших в Україні.

Музей має найбільшу в Україні збірку творів українського художника Андроника Лазарчука, уродженця Волині. У музеї реалізовуються цікаві артпроекти. Експонуються виставки з фондів музею та приватних колекцій.

15 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Луценко
(1921, с.Березова Рудка, Полтавська область – 1989) – український поет. Автор текстів низки відомих пісень ("Києве мій", "Фронтовики", "Сивина", "Не шуми калинонько", "Мамина вишня", Осіннє золото").
Грає море зелене, Тихий день догора. Дорогими для мене Стали схили Дніпра, Де колишуться віти Закоханих мрій... Як тебе не любити, Києве мій! (Дмитро Луценко)
Розгорнути