chrome firefox opera safari iexplorer

Хустський краєзнавчий музей

  • 90400 м. Хуст, вул. Пирогова, 1
  • (242) 4-23-20
Про музей:

Музей заснований 1963 року як громадський історико-краєзнавчий музей. Засновником та першим директором музею був О.І. Рущак. Експозиція музею була розміщена в пристосованому приміщенні і нараховувала близько тисячі експонатів.

У 1980 році народний музей був реорганізований в Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею. І нині заклад функціонує на правах відділу обласного краєзнавчого музею.

1981 року відбулося відкриття експозиції Хустського краєзнавчого музею в новому триповерховому приміщенні, над будівництвом якого працював увесь район.

У 2000-му році Хустська міська рада прийняла музей під свою опіку, зробивши його муніципальним. За чверть століття будівля закладу значно зносилася і потребувала невідкладного ремонту, який було розпочато 2007р. та який й досі триває. Більшість експонатів вивезено до Ужгородського музею.

Експозиція Хустського краєзнавчого музею складається з 10 залів загальною площею1 500 м².

Найбільш повним і цікавим у музеї є зал Карпатської України (193839 рр.), адже Хуст деякий час був столицею цієї української держави.

На третьому поверсі музею розміщується Хустський виставковий зал з постійно діючою картинною галереєю.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути