chrome firefox opera safari iexplorer

Хустський краєзнавчий музей

  • 90400 м. Хуст, вул. Пирогова, 1
  • (242) 4-23-20
Про музей:

Музей заснований 1963 року як громадський історико-краєзнавчий музей. Засновником та першим директором музею був О.І. Рущак. Експозиція музею була розміщена в пристосованому приміщенні і нараховувала близько тисячі експонатів.

У 1980 році народний музей був реорганізований в Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею. І нині заклад функціонує на правах відділу обласного краєзнавчого музею.

1981 року відбулося відкриття експозиції Хустського краєзнавчого музею в новому триповерховому приміщенні, над будівництвом якого працював увесь район.

У 2000-му році Хустська міська рада прийняла музей під свою опіку, зробивши його муніципальним. За чверть століття будівля закладу значно зносилася і потребувала невідкладного ремонту, який було розпочато 2007р. та який й досі триває. Більшість експонатів вивезено до Ужгородського музею.

Експозиція Хустського краєзнавчого музею складається з 10 залів загальною площею1 500 м².

Найбільш повним і цікавим у музеї є зал Карпатської України (193839 рр.), адже Хуст деякий час був столицею цієї української держави.

На третьому поверсі музею розміщується Хустський виставковий зал з постійно діючою картинною галереєю.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути