chrome firefox opera safari iexplorer

Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім.Степана Бандери

  • м. Івано-Франківськ 76015, вул. Тарнавського, 22
  • (03422) 4-80-14
  • понеділок — п'ятниця, вихідні дні: субота, неділя.
    Години роботи: з 9:00 до 18:00 год. Обід: 13:00 до 14:00 год.
Про музей:

Музей було відкрито 14 жовтня 1997 року. Співзасновниками закладу стали Івано-Франківська обласна рада та обласне товариство «Меморіал».

Експозиція музею розміщена в 4-ох залах двоповерхового будинку. Експозиція висвітлює історію визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю та державотворчі процеси на території Галичини, у часі від XII століття до подій, що відбувалися в XX столітті.

Основою музейного фонду стали оригінальні листівки, брошури, журнали ОУН та УПА, а також предмети та документи, знайдені під час розкопок в Дем’яновому Лазі. У фондах музею є також багато цінних документів, що висвітлюють діяльність Легіону січових стрільців, УНРЗУНР.

Філією музею є Музей визвольної боротьби у Косові, що був відкритий 23 травня 2004 року. Його експозиція розповідає про участь жителів Косівщини в збройних формуваннях УПА та підпіллі ОУН.

Музеєві також підпорядкований меморіальний комплекс «Дем'янів Лаз», споруджений на місці розстрілу жертв сталінського терору.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути