chrome firefox opera safari iexplorer

Кам'янсько-Дніпровський районний історико-археологічний музей

  • Пр.9 Травня, 1,
    м. Кам’янка-Дніпровська,
    Запорізька область, 71304.
  • тел. (06138)2-31-44
  • 8.00 – 17.00,
    перерва 12.00 -12.45.
    Вихідний понеділок.
  • діти – 2 грн., дорослі - 3 грн. Екскурсійне обслуговування: групи більше 10 чоловік – 2 грн. з кожної людини за 45 хвилин, групи менші 10 чоловік – 20 грн. з групи за 45 хвилин. Безкоштовне відвідування: діти – сироти, ветерани ВВВ, чорнобильці, діти до 6 років
Варто побачити: стелу воїна-скіфа у повному військовому обладунку, колекцію грецьких амфор та клейм ІV ст. до н.е., якір – кішку з козацької чайки (1735 – 1739рр), друкарську машинку «Ремингтонъ», апарат Морзе, фотоапарат середини ХХ століття.
Про музей:

Музей відкрито після реконструкції у 1980 році. У фондах музею зберігається понад 35 тисяч експонатів. В основі експозиції представлені експонати з таких відомих пам’яток археології як Мамай – гора (комплекс археологічних пам’яток), «Солоха», «Кам’янське городище» тощо.

Кам’янське городище (пам’ятка V-ІV століття до н.е.) — культурно-історичний центр царських скіфів — представлено експонатами металургії, зброї, побуту, торгівлі тощо.

З козацькою добою та святинями запорозьких козаків знайомить експозиція «Кам’янський затон», у якій представлені речі, друковані та рукописні документи.

До експозиції, яка висвітлює події Великої Вітчизняної війни, ввійшли документи, архівні матеріали, нагороди, зброя та особисті речі її учасників.

 

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути