chrome firefox opera safari iexplorer

Любомльський краєзнавчий музей

  • 44300, м.Любомль,
    вул.Незалежності,33
Варто побачити: колекції музею з археології, зібрання нумізматики, стародруків та предметів народного побуту й етнографії. В музеї також представлено матеріали про відомих людей, уродженців міста Любомль і Любомльського району: теолога Северина Любомльчика, артистку Наталію Ужвій, письменників і поетів — Ларису Черкащину, Ростислава Братуня, Власа Мизинця, Василя Гея, Володимира Лиса. Експонуються матеріали про владоможців Любомльщини — гетьманів Івана Виговського, Павла Тетері, Дмитра Вишневецького і Ксаверія Браницького.
Про музей:

Краєзнавчий музей у Любомлі був створений у 1973 році. Засновником і його першим директором був вчитель історії і невтомний краєзнавець Дмитро Остапюк.

В 1976 році Міністерство культури за зразкову роботу присвоїло Любомльському краєзнавчому музею звання народного.

В 1993 році музей одержав статус державного.

У 2008 році музей відмітив своє 35-річчя.

Любомльський краєзнавчий музей нараховує понад 15000 експонатів основного фонду.

Заклад має такі відділи:

  • природи;
  • археології;
  • Середньовіччя;
  • Новітньої історії.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...