chrome firefox opera safari iexplorer

Музей хліба

  • 22120, Вінницька обл.,Козятинський р-н, с.Білопілля.
Про музей:

Музей Хліба в селі Білопілля відкритий 31 серпня 1986 року, музей Михайла Грушевського в селі Сестринівка, відкритий 29 вересня 2006 року.

Працею багатьох людей перетворилося забуте місце на околиці села у мальовничий куточок історії. Ожив відремонтований вітряк, поруч з ним виросли нова селянська хата зразка XVIII ст. та клуня. На подвір’ї розмістили сільськогосподарський реманент. Експозиція музею знайомить відвідувачів з історією хліба, з найдавніших часів до наших днів. Матеріали експозиції детально розповідають про життя і побут східних слов’ян.

Тут демонструються коси, серпи, ціпи, граблі та інші експонати, які свідчать про те, що східні слов’яни займалися землеробством, ремісництвом. У музеї є розділ технічних культур.

Видне місце в музеї займає література про землю, хліб. У приміщенні вітряка відкриваються експозиції, що немов зійшли зі сторінок історії, ожили і промовляють: — «Хліб війни» — «Хліб блокадного Ленінграду» — «Трагедія українського народу – голодомор 1932—1933 років» — «Від колосу до космосу» — «Бережіть хліб»

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути

Новини Дивитися всі