chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії Голованівського району

  • 26500, Кіровоградська область
    Голованівський район
    смт Голованівськ, вул. Суворова, 3
    приміщення районного будинку культури
Про музей:

Музей історії Голованівського району створено у 1985 році на честь 40 – річчя з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Знаходиться музей у приміщенні районного Будинку культури на 2 поверсі і займає площу148,5 кв. м. У фондах музею нараховується близько 5 тисяч музейних предметів.  Приміщення музею поділено на 9 залів, де поступово від заселення краю і до сьогоднішніх днів розміщено експозиції, виставки, фотовітрини, що відображають історичні події в Голованівському районі.

1 зала –Заселення краю. Заселення краю відбувалося в ІІІ тисячолітті до нашої ери, про що свідчать знахідки трипільської культури на території району.

2 зала – Козацька доба, час звитяжної боротьби з татарським ігом та Річчю Посполитою. Кужелі, веретена, прядки і деталі верстаків, ярма і пута, граблі і вила, черепиці дають уяву про побут наших предків.

3 зала – Період першої світової війни. Українська світлиця. Цікава екскурсантам експозицією Олексія Коропа, кавалера чотирьох Георгієвських хрестів. Фрагмент української хати приваблює відвідувачів піччю, побутовим речами давнини та манекенами в українській одежі.

4 зала – Події 1917 – 1922 років. Чорні сторінки історії України. У четвертій залі є світлини учасників подій 1917 – 1920 років. Діють експозиції «Страшна правда Голодомору 1932-33 років», «Забуттю не підлягає», «Спогади очевидців» та «Книга Скорботи України»

5 – 6 зала – Друга Світова війна, окупація, закінчення війни. В цій залі фотовітрини «Учасники війни – наші земляки», «Злодіяння фашистів на окупованій території району», експозиція «Боротьба партизанських загонів на Голованівщині», світлини Почесних громадян Голованівська. На подіумах  смертоносні предмети війни, що знайдені на полях боїв, в окопах та в лісах.

7 зала – Відбудова народного господарства. Оформлено експозиції, що розповідають про роки відбудови народного господарства району після його звільнення у 1944 році. Це колгоспні господарства, молокозавод, хлібзавод, лісове господарство у смт.Голованівськ, спиртзавод  у с. Межирічка та цукровий завод у с. Перегонівка. Тут же фотовітрини відомих земляків. 22.12.2010 року відкрито фотоекспозицію «Заслужені працівники України».

8 зала – Сучасність. Фотоекспозиція героїв соціалістичної праці та експозиції «Трудові будні» жителів району.

9 зала – Умільці Голованівщини. У залі оформлені виставки майстрів декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва району: «Виставка картин Г.Чопенка», «Виставка картин техніки «Аплікація по дереву» та скульптур по дереву художника О.Тацієнка, виставка рушників «Рушникова веселка».

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...