chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Копище

  • Житомирська обл., Олевський р-н, с.Копище
Про музей:

Копище — поліське село, розташоване в мальовничій місцевості на півночі Житомирської області, в Олевском районі. Багато горя і сліз принесла війна на полесье. Були спалені 76 сіл Житомирщини, серед них — Копище.

Перші спогади про сель відносяться до XVI століття. На початок Великої Вітчизняної війни в селі проживало близько 4 000 чоловік. Копищенці мужньо боролися в партизанських з'єднаннях Сабурова, Ковпака, Федорова, Маликова, Грабчака.
13 липня 1943 року о 3 годині ранку фашисти почали операцію по знищенню села Копище. Людей виганяли з будинків, закривали в сараях і підпалювали. У вогні, мученицькою смертю загинуло 2887 чоловік. з них — 1347 — діти до 12 років! Усі будинки були спалені дотла. Страшна операція тривала до 15.00 14 липня.

31 грудня 1943 року військами І Українського фронту було звільнено село і почалося його відродження.
В центрі Копища, на піднесеності, коштує пам'ятник жертвам фашизму. Тут братська могила. Поруч – музей, який розповідає людям про історію рідного села і про страшну трагедію, яку не можна забути.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...