chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Івана Огієнка

  • 13531, Житомирська обл., смт. Брусилів
  • щоденно, крім суботи і неділі з 10.00 до 16.00
  • безкоштовно
Про музей:

Брусилівський районний історико-краєзнавчий музей започаткований у 1960 році. Тут розміщені експонати у чотирьох кімнатах: «Велика Вітчизняна війна», «Ми матір називаємо святою», «Наші односельчани», «З глибини віків».

Зокрема у кімнаті «З глибини віків» екскурсанти можуть ознайомитись із знаряддями праці, яким користувалися наші далекі і близькі предки. Тут можна побачити прядку, гребінь та пікну діжку, старовинні глечики, горшки, ручну саджалку кукурудзи, одяг, яким користувались в кінці XIX на початку XX століття. На окремому стенді історія містечка Брусилів.

Окремі стенди розповідають про земляків, про економіку, культуру та освіту Брусилівщини.

Привертає увагу кімната «Ми матір називаємо святою». Тут зібрані матеріали, які розповідають про матерів видатних людей, зокрема зберігаються експонати про матерів Героя України О.О. Омельченка, депутата Верховної Ради М.В. Оніщука, про дружину Героя Радянського союзу Г.М. Москальчука. Зберігаються матеріали і про знаних авторитетних жінок на Брусилівщині.

У музейній кімнаті про Велику Вітчизняну війну широко представлені експонати про земляків, які захищали Вітчизну від фашистської навали. Тут можна ознайомитись з розповідями про шлях 211-ої дивізії, що визволяла Брусилівщину. Привертають увагу фотознімки та спогади про знаних у Брусилові колишніх фронтовиків І.Я. Горбея, І.Д. Бордуся, А.М. Мілієнка, А.Л. Макаренка, Г.Л. Охріменка.Свято зберігаються рештки зброї та військової амуніції, знайденої на полях Брусилівського району. Сьогодні ведеться реконструкція музею. Зокрема проводиться капітальний ремонт. Планується відкрити кімнату для експозицій про нашого славетного земляка І.І. Огієнка. Вже є і напрацювання. Зокрема місцевим художником О. Крохуном намальований портрет Огієнка. Підготовлені газетні вирізки, література, монографії, дослідження про життя і творчість І.І. Огієнка. Також передбачено назвати музей іменем Івана Огієнка.

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути