chrome firefox opera safari iexplorer

Музей визвольних змагань

  • Івано-Франківська обл.
    м.Косів
    вул. Незалежності, 55
  • (03478) 24672
  • понеділок — п'ятниця, вихідні дні: неділя.
    Години роботи: з 9:00 до 18:00 год. Обід: 13:00 до 14:00 год.
  • дорослий - 1 грн. дитячий - 0,5 грн. екскурсійне обслуговування - 5 грн.
Про музей:

Музей заснований у 1999 р. є історико-просвітницьким осередком, з 2004 р. належить до державних фондів музеїв України, а з 2006 р. — є філіалом обласного музею.

11 березня 1999 року, згідно рішення V сесії Косівської районної ради, спільно з районною організацією Конгресу Українських Націоналістів було створено музей визвольних змагань Карпатського краю.

Експозиція із застосуванням спецефектів світла та озвучення подає інформацію про історичні події на Україні, Гуцульщині та Косівщині з 1920 р.: відродження українства, друга світова війна, армія УПА, репресії мирного населення та визвольна боротьба до 1954 р.

Загальний фонд музею становить 1440 експонатів, бібліотечний — 569.

Тематична експозиція музею охоплює часовий проміжок 20-50-х рр. ХХ століття та освітлює славні сторінки творення української державності: героїчну боротьбу Української Повстанської Армії, діяльність Організації Українських Націоналістів, боротьбу з окупаційними режимами — польським, німецьким, більшовистським, репресії режиму проти патріотів-українців.

Основою експозиції стали матеріали зібрані учасницею українського Руху Опору п. Дарією Кошак та її побратимами, матеріали Яворівського фотоархіву УПА, експонати, документи, які потрапили в музей від інших небайдужих людей.

У створення експозиції вагомий вклад зробили засновники, зокрема районна рада з бюджетною підтримкою, художники-студенти інституту прикладного та декоративного мистецтва, ветерани районного братства УПА і працівники Івано-Франківського музею визвольних змагань Прикарпатського краю.

Головним завданням музею є зберегти пам’ять про правдиву, не викривлену радянською ідеологією історію визвольних змагань українського народу і виховання патріотизму в сучасної української молоді. З цією метою у музеї працює невеличка бібліотека, до якої мають доступ усі бажаючі. Тисячі відвідувачів, зокрема дітей зі всієї України побували в Косівському музеї.

В музеї зберігається книга пам’яті жертв репресій з іменами усіх постраждалих.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути