chrome firefox opera safari iexplorer

Нечаївський літературно-меморіальний музей Ю.І.Яновського

  • 28420, с. Нечаївка,
    вул. Леніна, 33,
    Компаніївський район, Кіровоградська область
  • Понеділок – п’ятниця
    з 8.00-17.00
    Перерва на обід 12.00-13.00
    Вихідні: субота, неділя.
  • для дорослих – 2 грн.; для дітей та студентів – 1 грн.
Про музей:

В одному з мальовничих куточків Кіровоградщини, за18 км. від районного центру  Компаніївки, розташувалося село Нечаївка, яке злилося нині з колишнім хутором Маєрово, народився і провів свої дитячі роки видатний радянський письменник Ю.І. Яновський. Прототипами багатьох героїв  його  творів стали саме односельці.

Саме тому колгоспники колгоспу імені Комсомолу України на свої кошти вирішили увіковічити пам’ять Ю.Яновського, збудувавши у 1972 році на ознаменування 70 – ї річниці від дня народження  письменника, літературно – меморіальний музей  на центральній садибі колгоспу села Нечаївки. На місці, де стояла хата Яновських, зараз — меморіальний знак. Це величезна гранітна брила, доставлена з берегів рідної річки Сугоклеї, де любив купатися малий Юрко і пізніше так прекрасно описав цю річку не в одному із своїх творів.

Музей – це сучасне приміщення із бетону і скла, яке за своєю формою нагадує корабель. Власне це не випадково. У творчості Ю.Яновського поєдналося степ і море. На даний час фонд музею становить 781 експонат. Це особисті речі письменника, його книги, книги інших письменників, подарованих музею,  фото про життя і діяльність Юрія Івановича та його соратників, картини. Перед музеєм пам’ятник письменнику.

Експозиційні розділи:

  1. Дитячі  роки Ю.Яновського,
  2. Навчання Ю. Яновського в реальному училищі м. Єлисаветграда.
  3. Перебування  Ю.Яновського  в м. Києві, Харкові та Одесі.
  4. Воєнні роки.
  5. Драматургія Ю.Яновського.
  6. Лауреати премій Ю.Яновського.

 

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути