chrome firefox opera safari iexplorer

Нетішинський краєзнавчий музей

  • просп. Незалежності, буд. 29, м. Нетішин 30100 Хмельницька обл.
Про музей:

Історія створення та функціонування краєзнавчого музею в Нетішині розпочалася 1994 року, коли в місті було створено позашкільну виховну установу — краєзнавчий центр-музей. Саме його працівники розпочали пошукову, збиральницьку, науково-дослідницьку роботу задля створення в майбутньому повноцінного міського музейного закладу. У такому статусі установа проіснувала до 19 вересня 2000 року, коли рішенням тринадцятої сесії Нетішинської міської ради XXII скликання Краєзнавчий центр-музей було перереєстровано у міський краєзнавчий музей.

Датою ж створення закладу вважається 27 вересня 2001 року, коли Нетішинський міський краєзнавчий музей був уперше урочисто відкритий для відвідування. За роки його створення та існування він перетворився на потужну науково-дослідницьку установу. Так, від 2-ї половини 1990-х років музей започаткував систематичні археологічні дослідження околиць регіону, які проводяться спільно з Інститутом археології НАН України. Особливо ефективними стали розкопки курганів східнотшинецької культури бронзового віку та зольників епохи раннього заліза на східних околицях міста, археологічні знахідки з яких стали прикрасою експозиції залу ранньої історії. Значна увага приділяється вивченню флори зони впливу Хмельницької АЕС, для чого у співпраці з Ботанічним музеєм Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України здійснюються експедиції до заповідних територій мікрорегіону. Культура, побут, ремесла та промисли становлять об’єкт зацікавлення та наукового вивчення сектора етнографії, яким здійснюються систематичні етнографічні розвідки до сіл Славутського району. Окремим напрямком діяльності є масово-просвітницька робота.

У складі Нетішинського міського краєзнавчого музею, як структурний підрозділ, здійснює свою діяльність мистецька галерея «Арт-ПЛАСТ», що розпочала своє творче життя 30 вересня 1997 року як підрозділ тодішнього краєзнавчого центру-музею для здійснення виставкової діяльності з ініціативи директора центру Г. І. Фурманчук та за активної підтримки І. В. Гладуняка, на той час міського голови. З цією метою центру-музею було передане приміщення за адресою проспект Незалежності, 18, де мистецька галерея знаходиться дотепер. За роки її існування було організовано понад 70 виставок, проведено численну кількість цікавих зустрічей та різноманітних заходів.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути