chrome firefox opera safari iexplorer

Охтирський міський краєнавчий музей

  • 42700 Сумська обл., м.Охтирка, вул. Жовтнева, 10

Про музей:

Охтирський міський краєзнавчий музей свою історію розпочав з 1920 року.

На даний час у фондах музею зберігається понад 10 тис. експонатів, працює три постійно діючих експозиції: «Фауна рідного краю», «Історія Охтирщини», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни» та виставкова зала.

Охтирський краєзнавчий музей зберігає матеріали про історію козацьких полків Сумщини, адже Охтирка довго залишалась військовим поселенням, полковим містом, центром одного з п’яти  слобідських козачих полків. Охтирський Слобідський полк  сформувався у 1655—1658 рр. У його складі налічувалось 12 міст, 27 слобід та сіл, 22 хутори і слобідки. У музеї зберігаються  також матеріали, які розповідають про зв’язок з нашим краєм легендарного козака І. Сірка.

Для відвідувачів музею та міста співробітниками закладу розроблені й представлені такі туристичні маршрути (екскурсійний супровід) музеєм та Охтиркою:

  • «Собори Охтирщини»;
  • «Оглядова екскурсія по місту»;
  • «Свято-Троїцький монастир»;
  • «Архітектура міста»;
  • «Козацька криниця»;
  • «Пам'ятники воєнної історії 1941—1945 роки

 

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...