chrome firefox opera safari iexplorer

Виноградівський районний історичний музейВиноградівський районний історичний музей

  • Закарпатська область
    м. Виноградів
    вул. Т. Шевченка, 6
  • (03143) 2-11-72
  • щоденно крім суботи і неділі з 10.00 до 18.00;
  • • для дорослих – 2.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 2.00 грн.
Про музей:

Експозиція музею складається із восьми розділів, які детально висвітлюють історію сучасної Виноградівщини.
Фонди музею налічують близько 10 000 експонатів.
На особливу увагу заслуговують знахідки при розкопках стоянки поблизу смт. Королево, які дають важливий матеріал для вивчення первісного заселення Європи близько мільйона років тому. На підставі детального дослідження Королівська стоянка є найдавнішою у Центральній та Східній Європі.

Цікавою є бронзова колекція музею, яка датується ІІ-м тисячоліттям до н.е.
Музей представляє вичерпні матеріали про повстання угочанських селян під керівництвом Дєрдя Дожа (поч. ХVІ ст.) та про визвольну війну угорського та українського народів 1703—1711 рр. проти габсбурзького поневолення.
Один із залів експозиції презентує тему «Побут Виноградівщини в період ХVІІІ ст. – першої половини ХХ ст.». Тут зібрані предмети домашнього вжитку — мотовила, стільниці, праски, ступи, маслобійки, посуд, лампи, вироби гончарів — глеки, глечики, молочники, декоративні тарілки.
Дуже цікавими є зразки народного ткацтва та вишивки, особливо колекція домотканих вишиваних рушників та жіночого і чоловічого вбрання українців, угорців і румунів Виноградівщини.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути