chrome firefox opera safari iexplorer

Виноградівський районний історичний музейВиноградівський районний історичний музей

  • Закарпатська область
    м. Виноградів
    вул. Т. Шевченка, 6
  • (03143) 2-11-72
  • щоденно крім суботи і неділі з 10.00 до 18.00;
  • • для дорослих – 2.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 2.00 грн.
Про музей:

Експозиція музею складається із восьми розділів, які детально висвітлюють історію сучасної Виноградівщини.
Фонди музею налічують близько 10 000 експонатів.
На особливу увагу заслуговують знахідки при розкопках стоянки поблизу смт. Королево, які дають важливий матеріал для вивчення первісного заселення Європи близько мільйона років тому. На підставі детального дослідження Королівська стоянка є найдавнішою у Центральній та Східній Європі.

Цікавою є бронзова колекція музею, яка датується ІІ-м тисячоліттям до н.е.
Музей представляє вичерпні матеріали про повстання угочанських селян під керівництвом Дєрдя Дожа (поч. ХVІ ст.) та про визвольну війну угорського та українського народів 1703—1711 рр. проти габсбурзького поневолення.
Один із залів експозиції презентує тему «Побут Виноградівщини в період ХVІІІ ст. – першої половини ХХ ст.». Тут зібрані предмети домашнього вжитку — мотовила, стільниці, праски, ступи, маслобійки, посуд, лампи, вироби гончарів — глеки, глечики, молочники, декоративні тарілки.
Дуже цікавими є зразки народного ткацтва та вишивки, особливо колекція домотканих вишиваних рушників та жіночого і чоловічого вбрання українців, угорців і румунів Виноградівщини.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути