chrome firefox opera safari iexplorer

Житомирський обласний краєзнавчий музей Центральне приміщення

  • 10014, м.Житомир, площа Замкова,1
Про музей:

Житомирський обласний історико-краєзнавчий музей — один з найстаріших музейних закладів України. Значний внесок у розвиток музею, як наукової установи, у поповнення його фонду зробили вчені: геолог і географ Павло Тутковський, археолог Сергій Гамченко, фольклорист і етнограф Василь Кравченко.

18 квітня 1970 року відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї в 2-х поверховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, яке було побудовано в 1909 році.

Сьогодні фонд музею складає понад 150 тисяч одиниць зберігання. Значну цінність мають таксидермічна  колекція, картини західноєвропейських художників XVII-ХІХ ст.

За останніми роками були відновлені і створені — відділ етнографії з експозицією про традиційний народний побут і культуру Житомирського Полісся; Коростенський краєзнавчий музей; музей-садиба Рильських; музей партизанської слави Полісся; літературно-меморіальний музей В.Г. Короленко і літературно-меморіальний музей Лесі Українки; картинна галерея.

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...