chrome firefox opera safari iexplorer

На Україну повернули 210 писанок з німецького музею

10 квітня 2011 о 16:48

11 квітня цього року о 15-й годині у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться урочиста церемонія передачі творів українського декоративного мистецтва, що були незаконно вивезені з колекції музею під час Другої світової війни до Німеччини та повернені навесні 2011 року.

Про це повідомляється на сайті музею.

Поверненню до музею цих унікальних пам’яток передувала копітка науково-пошукова робота. За результатами цієї діяльності зроблено висновок, що 211 творів народного мистецтва (210 писанок і 1 таріль), що знаходяться в Регіональному музеї міста Хьохштедт-на-Дунаї, мають інвентарні номери київського музею і були незаконно вивезені з його колекції під час Другої світової війни до Німеччини.

Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України доклала значних зусиль, щоб 211 твори повернулися до рідного музею.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути