chrome firefox opera safari iexplorer

Долю Десятинної має вирішувати громадськість столиці?

22 травня 2011 о 01:14

Долю Десятинної церкви в Києві має вирішувати громадськість столиці, вважає Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

На його думку, «непроста ситуація, що склалася навколо Десятинної церкви, засвідчує, що долю залишків найвидатнішої пам'ятки Київської Русі мають вирішувати не тільки чиновники КМДА або кілька священників, а мають вирішувати всі кияни».

Він наголосив, що «сьогодні деякими чиновниками та політиками виношується ідея забудувати фундамент однієї з найважливіших пам'яток української історії «пафосною церквою», однак це не означає, що таку ідею підтримують фахівці, кияни і загалом суспільство».

«Зважаючи на те, що сьогоднішнє керівництво КМДА не обиралося киянами, то єдиний варіант демократичного, справедливого і фахового рішення питання — це винесення питання долі Церкви на міський референдум», — зазначив Томенко.

Як відомо, на цьому тижні відбувся конкурс щодо проекту забудови території Десятинної церкви.

З другої спроби переможцями були оголошені два проекти. Перший передбачає накриття фундаменту Десятинної «скляним хрестом», без побудови музею або церкви, але з невеличкою капличкою біля виходу на Пейзажну алею.

Другий — будівництво на місці Десятинної «величезної важкої церкви».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути