chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати хочуть перелічити вік Києва

13 липня 2011 о 12:11

Столичні депутати вирішили перелічити вік Києва. Проект рішення про створення комісії істориків, які повинні будуть визначити реальну дату заснування міста, винесуть на найближче засідання.

Як пише газета Сегодня, ініціатор рішення, голова комісії з культури Олександр Бригинець, вважає, що Київ може виявитися старшим від єгипетських пірамід, яким більш як 4,5 тисяч років. У свою чергу історики стверджують, що, якщо почати перелічувати дати, то Київ може виявитися молодшим (в цьому році столиця відзначила 1529-річчя).

«Багато історичних дат, на жаль, мають „совковий“ відтінок. Це відноситься і до дати заснування Києва, саме тому профільний інститут повинен провести відповідні археологічні роботи, а КМДА повинна виділити гроші на проведення робіт», — пояснює Бригинець.

«1529 років — це максимальний вік столиці», — сказав газеті директор Інституту археології Петро Толочко. Його підтримує і київський історик Олександр Анісімов: «Якщо ми почнемо робити капітальне дослідження, то виявиться, що місту не більш ніж 1200 років! Це якщо лічити за загальноприйнятою схемою, як місце з безперервним міським поселенням. Я думаю, що це спекуляція. Депутати хочуть напередодні Євро-2012 приймати гостей, як найстаріше місто в світі».

Між тим, в Центрі археології Києва виступають за перелічування.

«Зараз ніяких нових матеріалів на доказ того, що Київ старший від свого позначеного віку, ми не маємо. Але розкопки на Старокиївській і Замковій горах проводити потрібно. Так ми б змогли докопатися до істини», — сказав виданню директор Центру Михайло Сагайдак. Він зазначив, що такі розкопки триватимуть не менш ніж п'ять років і обійдуться місту в мільйони гривень.

Офіційно ж, нагадаємо, столиця цього року відзначила 1529-річчя. Екс-мер столиці Валентин Згурський, при якому вперше місто відзначило свій день народження — 1500 років, також підтримує ідею перелічити вік столиці.

«Коли ми їхали на Раду ЮНЕСКО, на якій мали вирішити питання з віком Києва, ми мали дані, що Києву, Київській Русі — 2700 років ... Я багато виступав і доводив. Але вчені ЮНЕСКО весь час нас омолоджували. У якийсь момент Патон, який був зі мною, каже: „Валю, погоджуйся на 1500 років, інакше зроблять ще молодший“. І я погодився», — розповів газеті Сегодня Згурський.

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути