chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті хочуть включити мисливство до туризму

04 липня 2011 о 09:00
Влада Івано-Франківської області має намір зробити мисливство складовою туристичної галузі. Про це заявив на виїзному засіданні у суботу у місті Косів голова ОДА Михайло Вишиванюк.

За його словами, мисливство має стати складовою туристичної галузі і забезпечити відновлення основних видів тварин, розвиток рибальства в області.

На переконання губернатора, «мисливська галузь не може бути збитковою, як про це звітують обласні чиновники».

М.Вишиванюк доручив обласному управлінню лісового і мисливського господарства оголосити конкурс на створення приватних мисливських господарств та підготувати для них пропозиції щодо вільних угідь та господарств у районах Прикарпаття.

За його словами, там, де є уже приватні мисливські господарства, «хай будуть», а «де немає ще – оголосити конкурс на передачу в користування приватним мисливським господарствам вільних мисливських угідь».

Колегія облдержадміністрації також доручила обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) до 1 вересня реорганізувати районні організації УТМР в юридичні особи і до 1 жовтня сформувати спеціалізовані базові мисливські господарства з розведення водоплавної дичини, фазанів, оленів благородних та плямистих.

На території Івано-Франківської області веденням мисливського господарства займаються 35 користувачів мисливських угідь на площі 989 тис. га, з них 15 лісогосподарських підприємств обласного управління лісового і мисливського господарства на площі 407,7 тис. га, 8 організацій УТМР – 446,7 тис. га, 12 приватних підприємств – 134,6 тис. га.

У 2010 році витрати на ведення мисливських господарств області становили 3,093 млн. грн..., надходження від них – 1,619 млн. грн.

За офіційними даними, мисливський фонд області налічує 6 видів копитних тварин, 15 видів хутрових звірів і 12 видів птахів. Окупність ведення мисливського господарства сягає 52%. Через недостатню кількість коштів та низьку чисельність тварин майже усі мисливські господарства за період своєї діяльності звітують про збитковість.

 

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути