chrome firefox opera safari iexplorer

Приватна інформація українців опинилася у відкритому доступі

21 серпня 2011 о 11:11
???

Приватна інформація українців з'явилася у відкритому доступі в мережі інтернет.

Експерти відзначають, що адреси, телефони, паспортні дані, тобто інформація, якою користувачі діляться з банками та інтернет-магазинами, може легко з'явитись у відкритому доступі, без жодних хакерів чи кібератак.

ТСН провело дослідження, завдяки якому стало відомо, що свої особисті дані приховати в інтернеті неможливо.

Так, набираючи спеціальну комбінацію, відображаються грошові перекази одного із сервісів. Навіть закон про захист персональних даних не може убезпечити право на збереження приватної інформації.

«На жаль цей закон не передбачає чіткої відповідальності за порушення наших з вами прав на захист наших з вами персональних даних», — розповіла юрист Світлана Бовсуновська.

Інший приклад є ще більш шокуючим, - сотні видалених фотографій користувачів однієї з найпопулярніших в Україні соціальних мереж нікуди не зникли і навіть стали доступні всім.

«У інтернету вічна пам'ять. Звідти нічого не можна стерти. Ніяким способом. Якщо ви тільки один раз натиснули кнопку окей — все, вороття немає, це дорога в один бік», — пояснив експерт Олександр Ольшанський.

Відзначимо, усе розпочалося з СМС-повідомлень росіян, відправлених через інтернет, які – раптом стали усім доступні.

«Не встигли відійти від шоку абоненти мобільних, як мусили червоніти клієнти віртуальних секс-шопів. Імена, адреси, і список покупок – усе відкрилося чужим очам», — розповідають експерти.

«Анонімність в інтернеті — вона уявна, так? Навіть якщо ви не вказуєте свого імені, якихось контактних даних, і так далі, завжди можна відстежити пристрій, з якого ви в інтернет заходили. Він залишає сліди», — розповіла голова правління «Інтернет асоціації України» Тетяна Попова.

В інтернеті давно триває протистояння між приватним і доступним. Спеціальні програми-роботи – прочісують мільярди сторінок у пошуках інформації, щоби потім видати її за першим запитом у пошуковій системі.

Урятувати секрети можна. Однак компанії часто економлять на ІТ-фахівцях. Експерти прогнозують — те, що викрилося в останні тижні — тільки верхівка айсберга.

«За пошуковими індексами ніхто не стежить. Пошукові індекси Google зберігаються на сотнях тисяч серверів, розкиданих по світу. Але там все зберігається. Воно там є, і якщо використовувати спеціальні команди — можна спробувати його там знайти», — пояснив експерт Олександр Ольшанський.

Експерти зазначають, що єдиний спосіб зберегти свої персональні дані, — ніколи не «світити» їх в інтернеті.

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі