chrome firefox opera safari iexplorer

Шахтар розпрощався з Лігою Чемпіонів

02 листопада 2011 о 09:24

Недооцінити зустріч «Зеніта» та «Шахтаря» у Санкт-Петербурзі було важко. Команда, яка поступилася б, фактично на відсотків 90 втрачала шанси на продовження боротьби у Лізі Чемпіонів — у весняній стадії плей-офф. Особливо болючим такий удар був би для донеччан, які минулого розіграшу дійшли до чвертьфіналу. Тому і налаштовувалися гравці відповідно.

Звичайно, всі говорили, що шанси рівні — 50 на 50. Однак десь у середині голови у більшості знавців футболу все ж перевага віддавалася господарям. Тут багато факторів говорили на користь російського клубу.

По-перше, пітерці чудово йдуть у чемпіонаті, що не скажеш про «гірників», які «Олександрію» у суботу важко переграли. До того ж посідають наразі друге місце у турнірній таблиці. По-друге, психологічний тиск, який чинився на команду з боку преси. Не всі звикли бачити «Шахтар» у такій ситуації. По-третє, ціла низка травм, яка вибила чимало гравців основного складу донеччан.

Усе це, а також той факт, що «Шахтар» грав на виїзді, і надавали ту маленьку, яка могла перерости у пристойну, перевагу «Зеніту». Ну і не варто забувати, як «Зеніт» відіграв на «Донбас Арені» (а як вдома проти «Порту»!). Лише кураж Рибки допоміг «помаранчево-чорним» не зганьбитися перед своїми вболівальниками. До речі, останніх у Пітері очікували чимало — більше тисячі.

Луческу вирішив не видумувати велосипед, обравши на матч тактику, яка на «ура» пройшла у кубковій зустрічі проти «Динамо». Донеччани очікували стартового натиску господарів... Якого вони, на жаль, не дочекалися. Луческу не вгадав раз. Потім «гірники» спробували організувати стрімкі контратаки. І тут «Зеніт» виявився стабільнішим за «Динамо». Особливо не напружуючись відбивали пітерці атаки, яких утім було дуже мало. Луческу не вгадав два.

Незвично слабо відіграв перший тайм Мхітарян — постійно помилявся, втрачав м'яч у простих ситуаціях. Тому цілком можна було очікувати, що Луческу змінить Генріха та випустить когось із бразильців. Мірча вирішив по-іншому, однак помилятися від цього вірменин менше не став.

Один у полі не воїн. Це про Рибку. Як не старався Олександр, як не рятував команду, а «Зеніт» таки свого досягнув. Після подачі кутового найспритнішим виявився Ломбартс. А до того, як тільки пітерці почали швидко переходити в атаку, у донеччан почали виникати серйозні проблеми. Рибка тричі не давав господарям забити. А били ті і з шести метрів, і з восьми, і з десяти...

У другому таймі «Зеніт» віддав ініціативу гостям, запрошуючи тих атакувати. Проте у «Шахтаря» у цей вечір нічого не клеїлося. Заміни не допомогли. Луческу не вгадав три. Найнебезпечнішими виявилися удар Вілліана здалеку, який Малафєєв на кутовий перевів (чи летів м'яч у ствір, ще те питання), а також навіс Кости з кутового, який опустився на сітку поруч з поперечиною. Все!.. Доходило до того, що Ракицький і Шевчук опинялися на незвичних позиціях у нападі. Бразильці ж проти щільного захисту пітерців виявилися небоєздатною зброєю.

Останнє підтвердження провальної гри «Шахтаря» — це статистика ударів. 16:3 на користь «Зеніта», 9-1 у ствір воріт. Такого фіаско команда Луческу давно не зазнавала!.. Тепер «помаранчево-чорні» фактично втратили шанси на продовження боротьби у Лізі Чемпіонів. Однак ще треба дочекатися результату матчу АПОЕЛ — «Порту».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути