chrome firefox opera safari iexplorer

Щоб стати власником шматочка Гідропарку, треба виграти в телешоу?

08 грудня 2011 о 08:28

Голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов пообіцяв переможцю телешоу «Майданс-2» подарувати ділянку на території Гідропарку для побудови майданчика з екстремальних видів спорту.

Гроші на нього виграла команда з Києва. Щоправда мільйона гривень, який заробили учасники на Майданс-2, буде замало, тому столична влада пообіцяла докласти грошей на будівництво.

Однак така щедрість голови КМДА неабияк занепокоїла екологічну спільноту столиці, адже острів Венеціанський, чи як ще прийнято називати, Гідропарк, з 2006 року входить до території Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови», тобто є територією природно-заповідного фонду.

«Територія Гідропарку майже скрізь забудована, і вже стає загальноприйнятою думка, що плюс-мінус ще одна забудова ані спотворить, ані врятує загальну картину. Однак, якщо переможцям кожного телешоу давати по ділянці на островах, через півроку у Києві острови закінчаться», – вважає голова молодіжного відділення Національного екологічного центру України Марія Фатікова.

До об’єктів природно-заповідного фонду належить більша частина київських островів, однак деякі з них поки не заповідані, а лише зарезервовані під заповідання. Закон України «Про природно-заповідний фонд» та Водний кодекс України забороняють будівництво на київських островах.

«Саме для того, аби зберегти острови в якості природно-рекреаційної зони для Києва, їм надали такий природоохоронний статус. Ще після завершення Великої Вітчизняної війни було ухвалене рішення не забудовувати острови і лишити їх центральною зеленою зоною Києва. Проте сучасні посадовці вкрай не далекоглядні», – додає активіст Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» Іван Парнікоза.

Екологи наголошують: забудова київських острівних ландшафтів не лише поставить під загрозу існування рідкісних тварин і рослин, а й спотворить естетичний ландшафтний вигляд міста. До того ж не зрозуміло, яке відношення мають переможці телешоу до рекреаційної території загального користування в центрі столиці.

Нагадаємо, що активна забудова Дніпровських островів столиці розпочалася ще у 2003—2004 роках. З цим ганебним явищем активно борються екологи й природоохоронці, однак новий Генеральний план м. Києва до 2025р. планує легалізувати всі незаконні забудови в тому числі на островах та створити «сприятливий клімат» для майбутніх незаконних забудов.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

23 травня

Інші дати
Народився Лешек Дезидерій Владислав Городецький
(1863, с. Шолудьки Вінницької обл. - 1930) - архітектор, меценат. Автор Будинку з Химерами, собору святого Миколая в Києві та ін. Його називали "київський Гауді".
Розгорнути
Народився Григорій Чухрай
(1921, м. Мелітополь, Запорізька область – 2001) – кінорежисер, сценарист. Поставив кінокартини «Сорок перший», «Балада про солдата», «Чисте небо», «Пам'ять» «Трясовина» та ін.
Розгорнути
Народилася Христина Литвиненко-Волторніст
(1883, с.Христанівка, Полтавська область – 1978) – українська поетеса, бандуристка. Автор збірок віршів „Широким шляхом”, „Степові квіти”, пісень і віршів для дітей.
«Хто готує себе лише на те, щоб впрягатися до плуга, завжди матиме погоничів» (Олена Теліга)
Розгорнути