chrome firefox opera safari iexplorer

До Дня Києва відкриють Музей історії

16 лютого 2012 о 12:01

В останні вихідні травня, до 1530-річчя заснування столиці, у місті відновить роботу Музей історії Києва.

За словами голови КМДА, Олександра Попова, незважаючи на те, що будівлю по вулиці Богдана Хмельницького, 7, подарували музею меценати, столична влада планує фінансувати внутрішні роботи.

«З бюджету Києва на ці цілі буде виділено 10 мільйонів гривень», — сказав Попов.

Заступник голови КМДА Михайло Кучук поінформував, що до 22 лютого проведуть усі експертизи будівлі, а будівельні роботи будуть завершені до 20 травня 2012 року.

У свою чергу, директор музею історії Києва Сергій Кролевець розповів, що в музеї планується облаштувати конференц-залу, де можна буде послухати лекції з історії столиці України. Тут буде працювати гардероб, касова зала та магазин сувенірів.

Крім того, в оформленні експозиції музею будуть широко задіяні мультимедійні можливості.

«Це й інформаційні бокси з сенсорними екранами, а також буде застосовуватися тривимірна подача зображення експонатів», — сказав Кролевець.

Він зазначив, що музей буде співпрацювати із приватними колекціонерами. Багато хто з них уже виявив готовність підтримати музей, надавши свої зібрання на його відкриття, заплановане на кінець травня 2012 року.

Кролевець висловив сподівання, що відвідуваність музею історії Києва складе не менше 150 тисяч чоловік на рік.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути