chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти для першачків закупило підручників по 647 грн за штуку (Доповнено)

27 березня 2012 о 13:05

ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України 19 березня уклало низку угод на друк підручників для 1 класу на загальну суму 61,13 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Найдорожчими виявились підручники української мови для шкіл з навчанням польською мовою647 грн. за екземпляр.

Іспанська мова для першокласників коштує 518 грн./екз, українська мова для шкіл з молдавською мовою – 497 грн./екз.

Найдешевшим став підручник англійської мови для загальноосвітніх шкіл – 10,81 грн./екз. (весь перелік підручників із цінами дивіться тут).

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника» через те, що автори підручників мають право самостійно визначати видавництво, яке буде здійснювати видання його твору.

Підручники для державного замовлення було обрано Всеукраїнського конкурсу рукописів, за підсумками якого Колегія МОНмолодьспорту випустило рішення від 23.12.2011 № 5/8-19 з переліком підручників, яким було надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України».

ДОПОВНЕНО

Автором найдорожчого підручника для 1 класу, який замовило Міністерство освіти, виявилася мати віце-прем'єра Валерія Хорошковського Ольга Хорошковська.

Про це повідомляють «Наші гроші».

В угоді йдеться, що підручник «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. Усний курс. 1 клас», друк якого Міносвіти замовило по 647 грн/екз, розроблено авторами Хорошковською О. Н. і Яновицькою Н. І.

Разом з тим, Ольга Назарівна Хорошковська є матір’ю першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського.

Доктор педагогічних наук, професор Ольга Хорошковська є завідувачем лабораторією навчання української словесності у школах національних меншин України й діаспори Інституту педагогіки НАПН України.

В переліку підручників, друк яких на понад 61 мільйон гривень замовило Міністерство освіти, підручники Хорошковської за дороговизною займають перше (українська мова для шкіл з польською мовою викладання, 647 грн/екз.), третє (українська мова для шкіл з молдавською мовою, 497 грн/екз.) та 14-е місця (українська мова для шкіл з російською мовою, 23 грн/екз.).

Вартість друку цих підручників склала 1,43 мільйона гривень.

***

Нагадаємо, наприкінці 2011 року Рахункова палата оприлюднила дані аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2010—2011 роках на друк підручників Міністерству освіти. Як повідомив “Тиждень”, за два роки Міносвіти неефективно використало 6,9 млн. грн, оскільки видавництва, які виготовляли підручники, закуповували папір за цінами, вищими за ринкові на 30%-40%.

Окрім того, у відомстві наголошують на непрозорості тендеру з надання поліграфічних послуг, коли переможець ТОВ “Побутелектротехніка” виявилося фактично посередником, а не виконавцем замовлення.

«Міносвіти не перевірив виробничі потужності переможця тендерних процедур з надання поліграфічних послуг. Тому після випуску 10 найменувань підручників на рахунку підприємства залишилося від 66% до 84% отриманих коштів, що призвело до додаткових витрат з бюджету 5,9 млн. гривень», – ідеться в заяві.

Непрозорою у відомстві вважають і процедуру конкурсного відбору підручників та ухвалення рішень про їх видання. «Випуск 24 підручників, які не подавалися на конкурсабо не стали в ньому переможцями, відбувся з порушенням чинного законодавства. На нього використано 30,9 млн. гривень. Водночас у 2010 році не видано 20 найменувань підручників-переможців і 50 – у 2011-му», повідомили в РП.

У прес-службі Рахункової палати підкреслили, що якби гроші використовувалися ефективно, вдалося б виготовити на чверть більше книжок.

Розділи: Новини освіти

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути