chrome firefox opera safari iexplorer

1530-річчя Києва святкуватимуть цілий тиждень

19 квітня 2012 о 16:07

Столична влада обіцяє з розмахом відгуляти 1530-річчя Києва. Так, мешканців та гостей міста обіцяють здивувати проекційним 3D-шоу та шоу феєрверків із лазерними спецефектами.

Крім того, на святкових майданчиках заплановані щонайменше три концерти, присвячені Дню Києва, повідомляє прес-служба мерії.

Розпочнуть низку святкувань 19 травня. У цей день у галереї мистецтв «Лавра» відкриється фотовиставка «Новий погляд на Київ», яка триватиме до 23 травня.

20 травня у Національному палаці мистецтв «Україна» відбудеться Перший фестиваль мистецтв «Таланти твої, Києве».

З 21 до 25 травня у закладах культури Києва триватиме Міжнародний мистецький фестиваль «Молодіжні Дельфійські ігри: міжнародна зустріч столиць країн-учасниць СНД та Європи».

Мистецьку премію «Київ» за традицією вручать 24 травня у Колонній залі мерії.

25 травня у парку Дружби народів стартує Відкритий кубок міста з повітроплавного спорту. Змагання повітроплавців триватимуть до 27 травня.

Урочистий концерт, присвячений Дню Києва, відбудеться 25 травня у Національному палаці мистецтв «Україна». Цього ж дня у столиці розпочнуться відразу два фестивалі – IV Фестиваль міської культури «I Love Kiev» та ХХІІ Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону».

26 травня о 10.00 на Михайлівській площі стартує Всеукраїнський парад велосипедистів.

Цього ж дня об 11.00 у Національному музеї народної архітектури та побуту України (с. Пирогів) відбудеться Київський відкритий фестиваль повітряних зміїв. Годиною пізніше, о 12.00, на вулиці Червоноармійській (біля будинку №19) стартуватимуть Міжнародні змагання з велосипедного спорту на шосе.

О 14.00 культурну спільноту Києва порадують відкриттям нестандартної галереї. Нова арт-галерея під відкритим небом розташовуватиметься на вулиці Набережно-Хрещатицькій поблизу причалів № 1 та №2, зокрема, під новим Гаванським мостом.

26 травня о 20.00 на Софійській площі розпочнеться гала-концерт зірок класичної музики, який завершиться проекційним 3D-шоу «Нове обличчя древньої столиці». Цього ж відбудеться концерт на Майдані Незалежності. Проте подробиці концертної програми організатори поки не розголошують.

Ранок неділі, 27 травня, розпочнеться зі спортивних подій. Зокрема, о 10 ранку стартуватиме підготовка до традиційного, 20-го відкритого міжнародного легкоатлетичного «Пробігу під каштанами».

О 9.00 від вулиці Героїв Сталінграда, 7 стартуватимуть учасники Чемпіонату міста з роликового спорту, а о 10.00 на вул. Кіровоградській розпочнуться Міжнародні змагання з велосипедного спорту на шосе.

На Співочому полі Печерського ландшафтного парку о 15.00 відбудеться Фольклорно-мистецьке свято на схилах Дніпра.

Увечері 27 травня киян та гостей столиці запросять на Оболонську набережну, де о 20.00 стартуватиме молодіжна концертна програма, яка завершиться шоу феєрверків із лазерними спецефектами.

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути