chrome firefox opera safari iexplorer

Більше 200 млн грн, зібраних на Дитячу лікарню майбутнього, вже витратили

21 травня 2012 о 20:53
tyzhden.ua

З 262 млн. гривень, зібраних в 2008 році, на рахунках Дитячої лікарні майбутнього залишилося близько 60 млн. Про це пише ZIK з посиланням на ТСН.

За інформацією видання, більш як 100 млн з’їла інфляція. 75 мільйонів гривень за шість років пішло на зарплати працівникам, промоакції, брошури, диски, проект лікарні.

«У мене зарплата – 13 тисяч гривень. Я можу надати офіційну довідку. Скільки йде у місяць на утримання фонду? Менш як 100 тисяч гривень», – розповів голова правління благодійного фонду Дитяча лікарня майбутнього Олександр Максимчук.

«Об’єкт державний, але за всі роки існування цього проекту ні копійки з бюджету витрачено на цей проект не було. Ми вважаємо, що фонд виконав усі свої зобов’язання, які він брав перед державою», – стверджує Максимчук.

Разом з тим із залишками грошей на рахунку фонд розлучатися не хоче. Максимчук проти того, щоб віддати залишки на благодійних рахунках, наприклад, на іншу лікарню, або хворим дітям персонально.

У фонді заявили, що готові допомогти державі завершити будівництво, але не віддати зібрані гроші.

Нагадаємо, в 2009 році «Лікарню майбутнього» почали будувати за ініціативою тодішньої першої леді Катерини Ющенко. Кошти на реалізацію проекту збирали через масштабний телемарафон усією країною.

Станом на 1 жовтня 2011 року на рахунках фонду в Укрексімбанку було 72,206 млн гривень від 147,201 млн грн, які надійшли на рахунки фонду з початку кампанії зі збору грошей.

У листопаді минулого року стало відомо, що держава не буде добудовувати цю лікарню, після чого лідер Комуністичної партії Петро Симоненко закликав провести трибунал над екс-президентом Віктором Ющенком за організацію афери навколо «Лікарні майбутнього».

Розділи: Суспільство

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути