chrome firefox opera safari iexplorer

День музеїв відзначать літературно-мистецьким заходом «Весна в Плютах»

11 травня 2012 о 15:40

18 травня о 14.00 у відділі «Літературно-мистецькі Плюти» Центрального державного архіву літератури і мистецтва України відбудеться урочисте відкриття літературно-мистецького свята «Весна в Плютах», присвяченого Міжнародному Дню музеїв та пам’яті українського драматурга Олександра Корнійчука.

Почеcний гість свята – відомий російський кінорежисер, сценарист, продюсер, народний артист України і Росії, лауреат Державної премії РРФСР, кавалер ордену Пошани Володимир Бортко. На відкритті свята відбудуться виступи голови Державної архівної служби України Ольги Гінзбург та голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбача.

Серед гостей цьогорічної «Весни в Плютах» –  академік Академії мистецтв України Ігор Безгін, народна артистка України, актриса Національного академічного українського драматичного театру ім. І.Я. Франка Галина Яблонська, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, поет, лауреат Премії ім. А.С. Малишка Михайло Сіренко, син поетеси Любові Забашти Ігор Забашта та ін. визначні діячі українського мистецтва.

В програмі свята документальні виставки «Митець і його актори» (афіші та фотографії вистав за п’єсами Олександра Корнійчука), «Народжені Україною» (про життя та творчу діяльність драматурга та членів його родини), містечко майстрів, екскурсії для гостей. У концертній програмі візьмуть участь співробітники центральних державних архівів, художні колективи Київського Національного університету культури і мистецтва, Київського Національного університету театру кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, колективи народної самодіяльності міст Українки та Обухова.

Завершиться свято об 18.00.

Відділ «Літературно мистецькі Плюти» ЦДАМЛМ України, що включає меморіальний будинок-музей Олександра Корнійчука, було відкрито у 1975 р. З 1978 р. тут щорічно у травні (день народження О.Є. Корнійчука – 25 травня) проводиться літературно-мистецьке свято «Весна в Плютах». За майже півстолітню історію воно переросло у традиційний захід вшанування видатних діячів мистецтва, що жили і творили в Плютах, а саме письменників Юрія Смолича, Павла Загребельного, Михайла Чабанівського, Костянтина Паустовського, подружжя Андрія Малишка і Любові Забашти, літературознавців Олександра Дяченка, Юрія Кобилецького, співаків Бориса Гмирі, Івана Козловського, художників Сергія Григор’єва, Михайла Дерегуса, Валентина Литвиненка, Олександра Пащенка, а також скульптора Олександра Скоблікова – автора погруддя О.Є. Корнійчука на території садиби-музеї. Незмінними учасники свята завжди були актори Театру ім. Івана Франка, з яким О.Є. Корнійчука пов’язувала багаторічна творча співдружність.

Адреса відділу «Літературно-мистець Плюти»: с. Плюти, Обухівський р-н Київської обл., вул. А. Малишка, 24.

Виїзд з Києва о 12.30 від станції метро Видубичи, зупинка маршрутних автобусів № 313 (біля автобусу стоятиме людина з табличкою «Весна в Плютах»).

Самостійний доїзд: метро Видубичі, маршрутний автобус № 313 (Київ – Українка) до зупинки «Плюти» («Лікарня»).

Акредитація за тел. +380 44 2733054, Романович Світлана Володимирівна

Додаткова інформація за тел. +380 44 2784481, +380 44 2784985

«Рідна країна»

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути