chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкриється виставка художника Віктора Наконечного

12 червня 2012 о 16:29

Сьогодні в Галереї народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Світлиця» відкриється виставка українського художника Віктора Наконечного «Мій рідний край – моє Поділля».

Віктор Наконечний належить до когорти знаних майстрів українського народного малярства. Його творчий ужинок посідає чільне місце у золотій скарбниці національної культури.

Неординарний талант митця розвинувся на Вінниччині, у славнозвісному осередкові художньої вишивки і ткацтва – селі Клембівці. Вияв хисту до малювання художник пов’язує з іменем свого батька.

Вже на початку творчого самоутвердження в його картинах стала помітною схильність автора до філософських узагальнень, звернення до національних традицій.

Природжений хист до критичного самоаналізу і несхибна віра у свої творчі сили допомогти Віктору Наконечному створити неймовірно велику кількість картин у техніці олійного і темперного живопису. Він уміло поєднав традиції народного малярства й академічний живопис. Про свою творчість митець говорить: «Картини народжуються через пережите, вони мають викликати у глядача думки й сльози – тоді це справжнє мистецтво».

Митцеві вдається передати життєдайну ауру подільських обрядів, символіку народного мистецтва, реалії, які сповнювали людське буття, уособлюючи духовну святість. Художник зі своїх полотен «говорить» мовою свого народу, яка характеризується мудрістю й винахідливою фантазією, романтизмом і чутливістю до людських переживань.

Невипадково серія картин майстра, яка експонується в Національній спілці майстрів народного мистецтва України, а також в Українському центрі народної культури «Музеї Івана Гончара», була відзначена премією імені Катерини Білокур (2000р.).

Відкриття виставки розпочнеться о 17:00 за адресою: вул. Лаврська, 21 (Івана Мазепи, 31).

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути