chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відстояли свободу поширення інформації в інтернеті

16 липня 2012 о 13:27

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила правила надання послуг доступу в інтернет.

Як зазначає КоммерсантЪ-Украина у статті Держава не стала вплутуватися в мережу, вони вступлять у силу після затвердження Кабміном. Примітно, що після громадських слухань з документа зникли майже всі норми, що викликали обурення ринку.

Зокрема, НКРЗІ не отримала право регулювати діяльності компаній, що надають послуги хостингу, реєстрації доменних імен, електронної пошти, відеодзвінків, розміщення клієнтських серверів та доступу до відеороликів. Нові правила також не містять заборони на перехресне субсидування між різними видами послуг, а також у них немає вимоги про те, що 30% співробітників повинні мати вищу освіту у сфері зв'язку.

Оператори вважають, що зуміли відстояти свободу поширення інформації в інтернеті. Найбільше ринок турбувався через спробу ввести контроль з боку НКРЗІ над послугами хостинг-провайдерів та доменних реєстраторів.

Нагадаємо, що нещодавно російський парламент прийняв у другому і третьому читаннях законопроект, що передбачає створення єдиного реєстру сайтів із забороненою інформацією. Користувачі Рунету раніше висловили протест проти цього закону, назвавши його введенням цензури.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути