chrome firefox opera safari iexplorer

Україна знову пролетіла: жоден ВНЗ не потрапив до міжнародного рейтингу ТОП-500 вузів світу

16 серпня 2012 о 12:46

Інститут вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун опублікував рейтинг вищих навчальних закладів на 2012 рік. І знову у ньому не знайшлося місця жодному українському університету.

Цей впливовий Інститут вже десятий рік поспіль складає так званий Академічний рейтинг університетів світу (Academic Ranking of World Universities (ARWU). І саме цей рейтинг, більш відомий як «шанхайський» є одним з, найавторитетніших у світі.

У цьому рейтингу є вузи Індії, Єгипту, Саудівської Аравії і з Південної Африки, цього року вперше потрапив Сербський вуз, але немає жодного українського.

Російських вузів у цьогорічному рейтингу два – Московський державний університет (80 сходинка) та Санкт-Петербурзький  університет (400-500 сходинки).

Академічний рейтинг університетів світу (ARWU) визначається за шістьома показниками. Враховується кількість випускників кожного вузу, які здобули Нобелівську чи Філдсівську премію. Ще один з факторів – публікації у впливовому журналі Nature and Science.

Беруться до уваги також індекси цитування для природничих і гуманітарних наук Інституту наукової інформації (англ. Institute for Scientific Information, ISI) Science Citation Index і Social Sciences Citation Index, а також індекси провідних журналів Arts and Humanities Citation Index.

Щороку оцінюються понад 1200 університетів, з них обираються 500. Загалом у рейтингу представлені вузи з 43 країн світу, перші півсотні сходинок рейтингу займають у абсолютній більшості американські університети.

На першій сходинці незмінно усі 10 років знаходиться Гарвард.

Ізраїль і Австралія збільшили кількість своїх вузів у ТОП-100. Ще п’ять китайських вузів потрапили до 500 найкращих у світі.

Загалом за кількістю вузів, представлених у цьому рейтингу, лідирує США – 150. ну другому місці – Китай з 42 установами. На третьому — Велика Британія з 38 навчальними закладами.

Утім, жоден з китайських вузів не потрапив до першої сотні. Цьогорічна двадцятка лідерів майже повністю повторює список лідерів 2011року.

Місце у рейтингу

Назва вузу

Країна

1

Гарвардський університет

США

2

Стенфордський університет

США

3

Массачусетський технологічний університет

США

4

Каліфорнійський університет в Берклі

США

5

Кембриджський університет

Велика Британія

6

Каліфорнійський технологічний університет

США

7

Прінстонський університет

США

8

Колумбійський університет

США

9

Чиказький університет

США

10

Оксфордський університет

Велика Британія

11

Йельський університет

США

12

Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі

США

13

Корнельский університет

США

14

Пенсільванський університет

США

15

Каліфорнійський університет в Сан-Дієго

США

16

Вашингтонський університет

США

17

Університет ім. Джона Хопкінса

США

18

Каліфорнійський університет у Сан-Франциско

США

19

Університет Вісконсин-Медісон

США

20

Токійський університет

Японія

Найкращими у соціальних науках виявилися: Гарвардський університет, Чиказький університет, Каліфорнійський університет в Берклі, Массачусетський технологічний університет та Колумбійський університет.

Найкращими у комп'ютерних науках та інженерних технологіях виявилися: Стенфордський університет, Массачусетський технологічний університет, Каліфорнійський університет в Берклі, Прінстонський університет, Гарвардський університет.

Найкращими у природничих науках та математиці виявилися: Гарвардський університет, Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, Вашингтонський університет, Університет ім. Джона Хопкінса, Колумбійський університет.

 

Найкращими у клінічній медицині та фармації виявилися: Гарвардський університет, Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, Вашингтонський університет, Університет ім. Джона Хопкінса та Колумбійський університет.

Нагадаємо, за останні 8 років, протягом яких «Times» складає рейтинг Топ-100 світових вузів за рівнем репутації, жоден із українських вишів не потрапив ані в першу, ані навіть у другу сотню найкращих.

Як відомо, два тому Янукович поставив перед міністром освіти Дмитром Табачником завдання — забезпечити входження 3-5 провідних університетів України до числа вищих навчальних закладів, визнаних у світі. Міносвіти незабаром після того відрапортувало: завдання виконано і представило липовий рейтинг за 2009 рік, у якому справді були українські вузи.

Але і за два роки, жоден український вуз не потрапив ані до рейтингу Times, ані до ТОП-500 Інституту вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун

18 листопада

Інші дати
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути
Народився Павло Сохань
(18 листопада 1926, Новоіванівка, Сумщина – 14 червня 2013, Київ) — український історик-славіст, джерелознавець, археограф, член-кореспондент Національної академії наук України (1985), заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1980). Автор понад 400 праць у галузі всесвітньої історії, археографії та джерелознавства. Головний редактор «Українського археографічного щорічника» та «Наукових записок Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України», член редколегій низки вітчизняних наукових періодичних видань та наукової ради «Українського історичного журналу».
Розгорнути