chrome firefox opera safari iexplorer

Лауреати міжнародної премії ім. Гоголя — Роговцева, Курков та Писарев

08 листопада 2012 о 18:47

В Італії у стінах римської історичної вілли Медічі, де від 1803 року за указом Наполеона діє Французька академія, відбулася церемонія нагородження міжнародною премією ім. М.В.Гоголя.

Літературно-громадську премію заснували у 2009 році — на честь 200-річчя з дня смерті видатного письменника, пише Високий замок.

Цього року вручення премії було присвячене пам’яті видатного українського артиста Богдана Ступки, Героя України, який став першим українським лауреатом Премії ім. М.В.Гоголя.

Лауреатами від України стали актриса Ада Роговцева, котра зіграла понад сотню ролей у театрі і кіно, письменник і сценарист Андрій Курков, а також керівник Донецького театру опери та балету Вадим Писарев.

За словами Ади Роговцевої, особливість цієї премії ще й у тому, що творчість Гоголя поєднала її з Богданом Сильвестровичем Ступкою, першим лауреатом Гоголівської премії.

«Ми разом знімалися в екранізації «Тараса Бульби» режисера Володимира Бортка. Тому ця премія — це ще й пам’ять про Ступку, великого актора, мого чудового колегу, відхід якого – непоправна втрата для нашого мистецтва... Так вийшло, що в Італію ми поїхали разом із родичами Богдана Сильвестровича... І він начебто незримо присутній поруч із нами...», – сказала велика актриса.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути