chrome firefox opera safari iexplorer

Львівщина, де 40% пам’яток країни, отримує на культуру вдвічі менше, ніж Донецьк

06 листопада 2012 о 15:59

Фінансування заходів із збереження культурної спадщини з державних субвенцій в Україні відбувається на засадах, закладених ще в радянський час.

Про це сьогодні на засіданні Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації заявив голова комісії з питань культури, мистецтва та історико-культурної спадщини Андрій Салюк.

За його словами, державне фінансування на культуру відбувається у розрахунку на кількість мешканців в області.

Тобто, Львівщина, яка має приблизно 40% усіх пам’яток в Україні, отримує загалом на культуру у два рази менше, порівняно, наприклад, з Донецьком, в якого населення просто в два рази більше, але немає стільки пам’яток культурної спадщини.

«Ми маємо викривлену ситуацію з охороною культурної спадщини, коли справжні пам’ятки реально недофінасовуються», – заявив він.

Також Салюк наголосив, що у сфері фінансування найважливіше, аби воно було системним і стабільним.

«Нехай це фінансування буде в меншому об’ємі, нехай буде, наприклад, щороку 10 млн, але нехай це фінансування буде стабільним. Це дасть можливість управлінцям приймати системні правильні рішення і забезпечувати тяглість виконання робіт», – сказав він.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути