chrome firefox opera safari iexplorer

Від України вимагають поваги до гомосексуалістів

17 квітня 2013 о 13:56

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає Європейський парламент домагатися виконання Україною своїх зобов'язань у сфері захисту прав людини, в тому числі гомосексуалів. Це необхідно для подальшого зближення з Європейським Союзом.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби організації.

«У той час, як Україна прагне поглибити свої відносини з ЄС, відбувається проштовхування законів, які повністю несумісні з основними правами людини і основами європейських цінностей. Європейський парламент повинен підтримувати вимоги ЄС з реформування і наполягати, щоб Україна виконувала свої зобов'язання у сфері захисту прав людини, в тому числі для ЛГБТ (лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів), перш ніж погоджуватися на будь-які кроки до зближення», — сказано в ньому.

У Human Rights Watch наголосили, що прогрес України в боротьбі з дискримінацією буде в центрі уваги міжнародного співтовариства цього тижня: в Європейському парламенті планується голосування 18 квітня за угодою про спрощення візового режиму для українців, охочих поїхати в країни ЄС, і це є ключовим кроком до тісніших відносин між ЄС і Україною.

«Лібералізація візового режиму з Україною залежить від низки встановлених ЄС критеріїв, включаючи прийняття всеосяжного законодавства проти дискримінації та забезпечення захисту від дискримінації. Україна не прийняла цих кроків», — йдеться в повідомленні.

Human Rights Watch вважає, що Верховна Рада повинна відхилити 2 законопроекти (№1155 і № 8711), якими, на думку організації, вводиться дискримінація щодо лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів, а також порушуються їхні права на свободу вираження.

Організація зазначає, що українському парламенту слід переорієнтувати свою увагу на закони, які забезпечили б рівні права для всіх.

Human Rights Watch також позитивно оцінює можливість зміни в Трудовому кодексі, що забороняють дискримінацію стосовно людей у ​​сфері зайнятості та найму за ознакою сексуальної орієнтації.

Проте організація наголошує, що зазначені законопроекти можуть надати руйнівну дію на права і свободу слова ЛГБТ-людей.

Як повідомлялося, раніше комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект (№1155) депутата від фракції Партії регіонів Вадима Колесніченка, яким пропонується ввести заборону на спрямовану проти дітей пропаганду гомосексуалізму.

2 жовтня Рада прийняла законопроект №8711 у першому читанні.

Документ передбачає заборону виробництва та розповсюдження продукції, яка пропагує гомосексуалізм, а також пропонується ввести кримінальну відповідальність за ввезення, виробництво та розповсюдження творів з пропагандою гомосексуалізму поряд з творами, які пропагують насильство, жорстокість, расову, національну та релігійну нетерпимість та дискримінацію.

Сьогодні повідомлялося, що Європейський парламент швидше за все ратифікує подальше спрощення візового режиму з Україною. Більшість груп Європарламенту мають намір проголосувати за вирішення цього питання.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути